#VolleyNews: Grupy Ligi Mistrzów rozlosowane!

 

Dziś w Moskwie odbyło się losowanie fazy grupowej tegorocznej edycji Ligi Mistrzyń oraz Ligi Mistrzów. Najlepsze zespoły Europy zostały podzielone i już wkrótce rozpoczną zmagania o awans do fazy Play-Off.

 

Dwadzieścia męskich drużyn podzielono na pięć grup, w których będą rywalizować. W grupie A zmierzą się: Cucine Lube Civitanova, Knack Roeselare, Sir Colussi Sicoma Perugia i Fenerbahce SK Istanbul. Do grupy B dostały się: Halkbank Ankara, PAOK Thessaloniki, VfB Friedrichshafen oraz Ford Store Levoranta Sastamala. Na grupę C przypadają: Chaumont VB 52 Haute Marne, Dinamo Moscow, PGE Skra Bełchatów i Lokomotiv Novosibirsk. Z kolei w grupie D zmierzą się: Zenit Kazan, Berlin Recycling Volleys, Spacer's Toulouse VB i Jastrzębski Węgiel, natomiast w grupie E – Zaksa Kędzierzyn-Koźle, Trentino Diatec, Arkas Izmir i Noliko Maaseik. 

 

Dwa najlepsze zespoły z każdej grupy oraz dwie drużyny z trzecich miejsc z najlepszym wynikiem awansują do fazy Play-Off. Zmagania rozpoczną się już początkiem grudnia, z przerwą w okresie świątecznym. 

 

źródło:opracowanie własne

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Magdalena Solecka

Magdalena Solecka

Studentka, której miłość do siatkówki jest stosunkowo młoda, ale zdecydowanie intensywna. Poza uwielbieniem do siatkówki moją osobowość można opisać w kilku słowach: butoholizm, kawoholizm i książkoholizm.