#VolleyNews: Giba przewodniczącym Komisji Zawodniczej FIVB

GibaFIVB ogłosiło, że Zarząd Federacji podjął decyzję o utworzeniu Komisji Zawodniczej FIVB po raz pierwszy w historii Międzynarodowej Federacji Siatkówki.

Komisja Zawodnicza FIVB składać się będzie z czynnych i emerytowanych graczy zarówno z siatkówki halowej, jak i plażowej. Na jej przewodniczącego wybrany został Gilberto Amauri de Godoy Filho, szerszej rzeszy kibiców znany jako Giba.

Misją Komisji Zawodniczej będzie promowanie siatkówki jako wartościowego, “czystego” sportu, a więc takiego, w którym królują zasady Fair-Play, co wyklucza automatycznie posługiwanie się dopingiem i innymi tego typu środkami. Będzie się zajmowała nie tylko tymi sprawami, ale również rozważaniami na temat ewentualnych możliwości, jakie stoją przed sportowcami, których kariera zawodnicza się kończy. Komisja zapewniać też ma propozycje zmian i ulepszeń, które powinno wprowadzić FIVB.

Oficjalne zaprezentowanie Komisji Zawodniczej i jej członków będzie miało miejsce 15 sierpnia podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro.

Źródło/Fot.:worldofvolley.com

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Magdalena Solecka

Magdalena Solecka

Studentka, której miłość do siatkówki jest stosunkowo młoda, ale zdecydowanie intensywna. Poza uwielbieniem do siatkówki moją osobowość można opisać w kilku słowach: butoholizm, kawoholizm i książkoholizm.

Dodaj komentarz