Cv D'un Etudiant Write A Canoe Trip Float Plan Objectives Of Case Study Of A Child Pdf Powerpoint Presentation Cctv System Operations Manager Resume Word Format Free Download Cv Merlin Blogspot

#VolleyNews: Drzyzga: To był dobry trening przed ćwierćfinałem

fabian_drzyzgaNa zakończenie grupowych rozgrywek Polacy zagrali przeciwko Kubańczykom. Do zwycięstwa potrzebowali przysłowiowej godziny z prysznicem. Jednak prawdziwe emocje i prawdziwa walka rozpocznie się już jutro. To właśnie w dniu jutrzejszym Polacy zagrają przeciwko Amerykanom w ćwierćfinale.

Jak przyznaje rozgrywający polskiej ekipy, Fabian Drzyzga, mecz przeciwko kubańskiej ekipie był dobrym przetarciem przed ćwierćfinałami.

To był dobry trening przed ćwierćfinałem. Takie było założenie przed tym meczem, aby dobrze potrenować. Nie obrażając reprezentacji Kuby, wiedzieliśmy że ich ogramy. Zależało nam bardzo na tym, aby podczas tego spotkania nie nabawić się żadnej kontuzji – wyjaśnił Fabian Drzyzga.

Jednym ze sposobów na zapobiegnięcie przeciążenia podstawowych zawodników były zmiany. W niemal każdym spotkaniu Stephan Antiga starał się wpuszczać na boisko zmienników. Niekiedy to oni ratowali sytuację polskiego zespołu w meczu. Tak było podczas spotkania z Rosjanami. Wówczas dobrą zmianę dał Rafał Buszek.

Wszyscy dostali szansę na grę. Każdy zawodnik dobrze zna halę, w której gramy. Jeśli jest mało zmian w czasie meczu, oznacza to, że zespół gra dobrze. Teraz koncentrujemy się już na ćwierćfinale – dodał zawodnik.

Zaraz po meczu nie było wiadome, z kim zagrają Polacy [wywiad został zrobiony zaraz po zakończeniu spotkania – wyj. red.]. Zawodnicy mieli swoje propozycje, kto zostanie ćwierćfinałowym rywalem Mistrzów Świata. Jednak jak dodał siatkarz, nikt nie liczy na taryfę ulgową i łatwego przeciwnika na samym początku fazy pucharowej.

Wiemy, że trafimy na dobrą drużynę. Nie ma żadnych kalkulacji. W drugiej grupie może się wszystko wydarzyć. Osobiście powiedziałem, że zagramy z Amerykanami. Zabawiliśmy się z chłopakami w grę. Zobaczymy, kto trafi. Nie boimy się nikogo – przyznał rozgrywający.

Kibice wierzą, że ich ulubieńcy wrócą z Brazylii z medalem. Apetyt na sukces jest ogromny, zwłaszcza, że w ostatnim czasie zawodnicy prezentują się z naprawdę dobrej strony. Sami siatkarze nie ukrywają, że mają głód sukcesu.

Przyjechaliśmy do Rio po trudnych wojażach. Chcemy zdobyć złoty medal. To będzie wisienką na torcie – zakończył reprezentant Polski.

Źródło: sport.tvp.pl

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Agnieszka Kaźmierska

Agnieszka Kaźmierska

Agnieszka - korespondentka z Trójmiasta, a wcześniej z ziemi lubuskiej. Zakochana w siatkówce od przeszło ośmiu lat, a od pięciu w szczęśliwym "związku" z fotografią. Gdy nie piszę newsów, spędzam czas na uczelni, poszerzając swoją wiedzę na temat języków niemieckiego i rosyjskiego. Spotkać mnie można również podczas imprez biegowych i sportowych.

Dodaj komentarz