Risk Management Case Study Nasacort St Peters Lutheran College Report Cards Examples On How To Write A Scholarship Essay What Am I Grateful For Essays For Scholarships

#VolleyNews: Blain zadowolony z pierwszego rywala Biało-Czerwonych

blainPierwszy mecz Igrzysk Olimpijskich Biało-Czerwoni rozegrają przeciwko Egiptowi. Cieszy to drugiego trenera naszej reprezentacji, Philippe’a Blaina.

Philippe Blain zapewnia, że Egipt do dobry przeciwnik na początek Igrzysk Olimpijskich. Jest to drużyna grająca w II dywizji Ligi Światowej i na pewno łatwiejsza do ogrania niż np. drużyna rosyjska. Drugi trener Biało-Czerwonych podkreśla jednak, że żaden mecz nie będzie prosty – jeśli chce się odnieść sukces, trzeba pokonać każdego przeciwnika. Z każdym spotkaniem będzie coraz trudniej, szczególnie, jeśli uda się awansować do ćwierćfinału. Cieszy go jednak to, że Rosja nie będzie wtedy naszym przeciwnikiem, gdyż znajduje się w tej samej co my grupie.

W jego opinii najważniejsze będzie to, by od początku dobrze wejść w turniej, z dobrą energią, zaangażowaniem. Istotne będzie również skupienie. To może być droga do sukcesu.

Co sądzi o ewentualnym awansie do ćwierćfinału, który będzie prawdopodobnie jednym z najważniejszych, jeśli nie najważniejszym meczem turnieju?

“Jeśli wyjdziesz z grupy, wtedy każdy mecz będzie trudny i każdy może być ostatni. Pierwsza czwórka z tamtej grupy na pewno jest mocna, dlatego mimo wszystko lepiej jest zagrać z zespołem z czwartego miejsca niż pierwszego.”

Blain wyjaśnia, że Polacy polecieli do Brazylii dużo wcześniej, aby jak najlepiej zaaklimatyzować się do nowych warunków. Cisza i spokój pozwalają realizować zamierzenia – ćwiczyć technikę gry, ale także budować dobrą atmosferę.

“To ważne, bowiem zanim pojedziemy do wioski olimpijskiej i załatwimy wszystkie sprawy związane z pobytem, minie trochę czasu. My wtedy będziemy już gotowi do gry.” – stwierdza.

Dla trenera oczywistym jest fakt, że każda drużyna, w tym Polska, marzy o złocie olimpijskim. Jednakże teraz drużyna skupia się na wyjściu z grupy, potem na ćwierćfinale. Każde kolejne spotkanie będzie jeszcze ważniejsze.

Źródło/Fot.:pzps.pl

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Magdalena Solecka

Magdalena Solecka

Studentka, której miłość do siatkówki jest stosunkowo młoda, ale zdecydowanie intensywna. Poza uwielbieniem do siatkówki moją osobowość można opisać w kilku słowach: butoholizm, kawoholizm i książkoholizm.

Dodaj komentarz