Essay Topics Asked In Sbi Po 2016 Murex Resume Find Sample Argument Essay Social Studies Essay Editing Website Custom Reflective Essay Writing For Hire Ca Hair Stylist Apprentice Resume Sample

#VolleyNews: AZS Rzeszów mistrzem Polski!

mistrzostwa polski młodzików źródło: vispolska.pl

W miniony weekend w Człuchowie siatkarscy młodzicy rywalizowali w turnieju finałowym o Mistrzostwo Polski swojej kategorii wiekowej. Rzeszowianie nie pozostawili złudzeń rywalom wygrywając wszystkie swoje pojedynki! 

Drużyny biorące udział w turnieju finałowym Mistrzostw Polski młodzików zostały podzielone do dwóch grup po cztery zespoły. Grupę A utworzyli: AKS V LO Rzeszów, Trefl Gdańsk S.A., AZS 2020 Częstochowa i RCS Radom. Z kolei do grupy B trafili: KS Metro Warszawa, SUKSS Suwałki, Jastrzębski Węgiel S.A. oraz NTS Trójka Nakło.

W dniu pierwszym rywalizacji każda drużyna rozegrała dwa spotkania. AKS Rzeszów wygrał oba pojedynki, oba też zamykając w dwóch setach.  AZS 2020 Częstochowa wygrał jeden mecz, w drugim meczu urwał przeciwnikowi jeszcze seta. RCS Radom wygrał jeden mecz z drużyną z Częstochowy tracąc jedną partię. Trefl Gdańsk natomiast przegrał oba mecze. To była grupa A. Natomiast w grupie B: SUKSS Suwałki wygrał oba swoje spotkania; KS Metro Warszawa wygrał jeden mecz oddając jednego seta; NTS Trójka Nakło wygrała jeden mecz tracąc jedną partię, ale i w przegranym meczu udało się jej zabrać seta warszawianom; zespół z Jastrzębia poległ w obydwu spotkaniach.

W drugim dniu rywalizacji dokończono rywalizację w grupach, a także rozegrano półfinały i mecze o 5. i 7. miejsce. AKS Rzeszów znowu tryumfował pokonując częstochowian i pewnie przechodząc do półfinału. RCS Radom po trudnym meczu z drużyną znad Pomorza również awansował do półfinału. SUKSS Suwałki wygrał po tie-break’u spotkanie z NTS Trójka Nakło. Obie te drużyny trafiły do półfinału. W ostatnim meczu fazy grupowej po trzech setach Jastrzębski Węgiel pokonał siatkarzy ze stolicy.

W meczu o 7. miejsce lepsi od warszawian okazali się gdańszczanie. 5. lokatę wywalczyli jastrzębianie pokonując w trzech odsłonach AZS Częstochowa. W pierwszym półfinale starli się AKS Rzeszów i Trójka Nakło. Po naprawdę zaciętym boju zwycięstwo odnieśli rzeszowianie. Drugi półfinał był pojedynkiem między RCS Radom a SUKSS Suwałki. Wygrali to spotkanie siatkarze z Radomia.

W niedzielę odbył się mecz o 3. miejsce i finał Mistrzostw Polski młodzików. W meczu o brąz lepsza okazała się drużyna z Nakła! Nie można odmówić jednak woli walki zespołowi z Suwałk. Losy meczu rozstrzygnął tie-break. Mecz AKS Rzeszów i RCS Radom otworzył finałowy turniej i również je zamknął. Podobnie jak w pierwszym spotkaniu tych drużyn ponownie lepsi okazali się zawodnicy z Podkarpacia. Rzeszowianie wygrali pewnie finał zdobywając tytuł Mistrza Polski młodzików! Nie oddali ani jednej partii radomianom. Trener zwycięskiej drużyny, Grzegorz Wisz przyznał, że kluczem do sukcesu dla jego zawodników było po prostu pokazanie tego co potrafią. A to udało się im bez wątpienia.

Zawody w Człuchowie zakończyła ceremonia wręczenia medali. Rozdano także nagrody indywidualne:

Wyróżnieni zostali:

Najlepszy Rozgrywający: Jakub Durski (AKS V LO Rzeszów)
Najlepszy Atakujący: Łukasz Ogonowski (AKS V LO Rzeszów)
Najlepszy Blokujący: Jakub Żuchowski (SUKSS Suwałki)
Najlepszy Przyjmujący: Jakub Czerwiński (NTS Trójka Nakło)
Najlepszy Broniący: Jakub Dereń (AKS V LO Rzeszów)
Najlepszy Zagrywający: Jakub Baranowski (RCS Radom)
MVP: Łukasz Ogonowski (AKS V LO Rzeszów)

źródło: pzps.pl/ oprac.własne

zdjęcie: vispolska.pl

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Julianna Wojtyczka

Julianna Wojtyczka

Świeżo upieczona studentka pedagogiki specjalnej, próbująca się odnaleźć w wielkim mieście, Wrocławiu, jak i w dziennikarskim świecie. Wielka fanka przeróżnych dyscyplin sportowych, a zwłaszcza siatkówki, którą wyjątkowo cenię i kocham.

Dodaj komentarz