#VolleyNews: Artur Szalpuk w Skrze Bełchatów!

szalpukTransfer goni transfer i tak też jest w naszej Pluslidze! Zmienia się skład PGE Skry Bełchatów. Klub podał dziś na swojej stronie internetowej wiadomość o tym, że od następnego sezonu ligowego do bełchatowian dołączy Artur Szalpuk. 

Przyjmujący ubiegły sezon spędził w Cerradzie Czarnych Radom. Jego drużyna uplasowała się na 6. pozycji. Artur Szalpuk znacznie się wyróżniał w Cerradzie. Zdobył aż sześciokrotnie tytuł najlepszego gracza meczu i był czwartym najlepszym przyjmującym naszej ligi! Dla radomian zgromadził 432 punkty(370 w ataku, 46 blokiem i 16 punktów w zagrywce). Świetnie zaprezentował się przeciw AZS-owi Indykpol Olsztyn! W meczu przeciw zespołowi z Warmii punktował aż 27 razy. Przygodę z siatkówką zaczynał w MKS-ie MDK Warszawa i kontynuował ją w AZS-ie Politechnice Warszawskiej do początku minionego już sezonu.

Jeśli kibice nie zapamiętali młodego przyjmującego z występów w Pluslidze to z pewnością zapamiętali go, dzięki grze w biało-czerwonych barwach. Artur Szalpuk był odkryciem Igrzysk Europejskich w Baku. Trener Stephane Antiga docenił rolę Szalpuka na tym turnieju i powołał go na niezwykle prestiżowy Puchar Świata w Japonii. Tam z drużyną wywalczył brązowy medal. W tym sezonie reprezentacyjnym znów pojechał z reprezentacją do Japonii. Tym razem na Światowy Turniej Kwalifikacyjny na IO wygrany przez naszych siatkarzy. Szalpuka widzieliśmy również na boisku podczas dwóch minionych weekendów Ligi Światowej. Zarówno w Kaliningradzie, jak i w Łodzi ustawiony był przez selekcjonera na przyjęcie z Bartoszem Bednorzem. Czy podobnie będzie w Skrze Bełchatów?

źródło: skra.pl/ oprac.własne 

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Julianna Wojtyczka

Julianna Wojtyczka

Świeżo upieczona studentka pedagogiki specjalnej, próbująca się odnaleźć w wielkim mieście, Wrocławiu, jak i w dziennikarskim świecie. Wielka fanka przeróżnych dyscyplin sportowych, a zwłaszcza siatkówki, którą wyjątkowo cenię i kocham.

Dodaj komentarz