#VolleyNews: Argentyna górą w sparingach z Meksykiem

Wszystkie drużyny ciężko pracują przed zbliżającymi się Igrzyskami Olimpijskimi. W końcu wszyscy pragną jednego – tytułu Mistrzów Olimpijskich. Nie próżnuje także Argentyna, która właśnie odniosła zwycięstwo nad Meksykiem w meczu sparingowym.

31 lipca Aldo Cantoni Arena zapełniła się do ostatniego miejsca. Powodem tego był mecz sparingowy pomiędzy Argentyną i Meksykiem. Spotkanie zakończyło się trzysetowym zwycięstwem podopiecznych trenera Velasco.

Najlepiej punktującym zawodnikiem okazał się Bruno Lima, który zdobył 12 pkt.

Świetna gra serwisem Facundo Conte i doskonałe bloki całego zespołu umożliwiły Argentyńczykom zapewnienie sobie przewagi już od początku spotkania – prowadzili 8:3 i 16:6. Mocne ataki i duża ilość błędów po stronie Meksyku pozwoliły Argentynie na zakończenie pierwszego seta sukcesem.

Drugi set Meksykanie rozpoczęli dużo lepiej, uzyskując dwupunktową przewagę nad Argentyńczykami na pierwszej przerwie technicznej. Również ich serwis prezentował się lepiej, ale podopiecznym Julio Velasco udało się zbudować przewagę i wygrać również tego seta.

Trzeci i, jak się okazało, ostatni set również Meksykanie rozpoczęli dobrze, zyskując przewagę 5:3. Mocne ataki Pablo Crera i bloki Martina Ramosa odwróciły sytuację, jednakże Meksykowi brakowało tylko dwóch punktów do wyrównania (14:12). Kiedy jednak na boisku pojawiła się trójka Pablo Crer, Jose Luiz Gonzalez i Demian Gonzalez, wynik spotkania był już przesądzony – Argentyna okazała się lepsza.

Źródło:fivb.org