#VolleyNews: Antonin Rouzier kończy karierę reprezentacyjną

Antonin RouzierTo dla wielu fanów Team Yavbou i francuskiego atakującego ogromne zaskoczenie. 30-letni Antonin Rouzier podjął decyzję o rozstaniu się z reprezentacją Francji. Co było powodem takiej decyzji? 

Antonin Rouzier udzielił obszernego wywiadu dla portalu worldofvolley.com. Francuz wyjaśnił powody decyzji, która mogła by wydawać się taka nagła. Atakujący powiedział, jednak że długo myślał o zdecydowaniu się na taki krok w karierze. Siatkówka w końcu wypełnia całe życie zawodowcom. Nie ma sezonu przerwy, a po sezonie ligowym nadchodzi sezon reprezentacyjny. Były zawodnik Zaksy Kędzierzyn-Koźle wyznał, że potrzebuje więcej czasu na odpoczynek i regenerację. Chciałby także móc poświęcać więcej czasu rodzinie. Przede wszystkim nie chciałby czegoś żałować w życiu. Dodał także, że to wcale nie oznacza, że siatkówka przestała być dla niego ważna. Wciąż chce zdobywać tytuły mistrza kraju z klubem i podbić Ligę Mistrzów. Atakujący wspominał także swoje 10 lat w reprezentacji Francji. Mówił o wielkiej adrenalinie, zaciętych pojedynkach i niesamowitym duchu zespołu. Koledzy z reprezentacji są dla niego niczym rodzina i obiecał, że zawsze będzie ich wspierał. Zapytany o największe osiągnięcia w karierze reprezentacyjnej wymienił tryumf w Lidze Światowej 2015, złoto oraz nagrodę indywidualną dla najlepszego gracza Mistrzostw Europy rozegranych w 2015 roku. Antonin Rouzier podziękował także kibicom za wsparcie i zrozumienie dla podjętej przez niego decyzji. Ponownie zapewnił, że zawsze będzie z reprezentacją Francji i jeśli kiedyś drużyna będzie go potrzebować, to jeśli będzie mógł na pewno jej pomoże. Ze śmiechem dodał, że nie jest przecież jeszcze taki stary.

Antonin Rouzier wraz z reprezentacją Francji sięgnął po złoto Mistrzostw Europy 2015, złoto Ligi Światowej 2015, brąz Ligi Światowej 2016 oraz srebro Mistrzostw Europy w 2009 roku. Wiele razy był podporą swojej drużyny. Szczęśliwie dla kibiców Trójkolorowych młodych talentów w francuskim zespole nie brakuje. Mimo to nie łatwo będzie zastąpić Antonina Rouzier.

źródło: worldofvolley.com/ oprac.własne

Julianna Wojtyczka

Julianna Wojtyczka

Świeżo upieczona studentka pedagogiki specjalnej, próbująca się odnaleźć w wielkim mieście, Wrocławiu, jak i w dziennikarskim świecie. Wielka fanka przeróżnych dyscyplin sportowych, a zwłaszcza siatkówki, którą wyjątkowo cenię i kocham.

Dodaj komentarz