Cv Agrindo Jakarta Pusat Mahabharata Summary Outline Example Nrotc Scholarship Essay Prompt Writing A Resume That Stands Out

#VolleyNews: ME w 2017 roku nie odbędą się w Łodzi

POLSKAJesienią przyszłego roku, Polska zorganizuje mistrzostwa Europy w siatkówce mężczyzn. Po raz pierwszy nasz kraj będzie samodzielnym gospodarzem tego turnieju. Miastami goszczącymi polską reprezentację miały być Łódź i Kraków. Jak dowiadujemy się jednak teraz, w Atlas Arenie kibice nie zobaczą najlepszych drużyn Europy.

Mistrzostwa Europy w siatkówce w 2017 roku, to kolejny turniej, który został przyznany Polsce po mistrzostwach świata w 2014 roku i Final Six Ligi Światowej w Krakowie. Chętnych miast, które chciałyby zorganizować mecze ME było wiele, ale od początku najpoważniejszymi kandydatami były Łódź i Kraków. W kwietniu ogłoszono, że to Atlas Arena będzie miejscem najważniejszych spotkań turnieju. Według ustaleń, mecze grupowe z udziałem biało-czerwonych miały zostać rozegrane w Krakowie, a druga faza i finały w Łodzi.

Według PZPS ostateczna decyzja dotycząca przyznania praw organizacji Łodzi jeszcze nie zapadła, dlatego nie na miejscu było ogłoszenie sukcesu przez władze miasta. Po tych wydarzeniach, działacze PZPS-u zwróciły się w stronę Krakowa, a związek tłumaczył, że negocjacje z Łodzią prowadziły poprzednie władze choć podpisał je obecny prezes Jacek Kasprzyk.

Wszystkie rozmowy zakończyły się ostatecznym niepowodzeniem dla Łodzi, bowiem odebrano jej prawa do organizacji przyszłorocznych ME. Jak twierdzi wiceprezydent Łodzi, Tomasz Trela – władze miasta nie były zainteresowane meczami bez Polski. Z kolei jeden z działaczy PZPS stwierdził, że innym powodem wyboru Krakowa była lepsza możliwość przyjęcia gości europejskiej federacji (tzw. hospitality).

“Przystąpiliśmy do negocjacji o cały duży pakiet, czyli mistrzostwa Europy i trzy edycje Ligi Światowej. Zaproponowaliśmy określoną cenę, wpisaliśmy ją do budżetu. Zmieniły się jednak władze PZPS i nowy zarząd podjął decyzję, że ze względów finansowych gospodarzem będzie Kraków, a nie Łódź. Jeszcze podczas rozmów, które prowadziliśmy z panią prezydent Zdanowską, stwierdziliśmy, że nasza cena jest ostateczna i nie możemy pozwolić sobie na jej podnoszenie w nieskończoność. Jeśli inne miasta będą chciały nas przebić, to trudno, nie mamy zamiaru licytować się o milion czy dwa. Zostaliśmy więc z trzema edycjami Ligi Światowej” – powiedział wiceprezydent Łodzi.

Źródło: lodz.wyborcza.pl / opracowanie własne

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Agnieszka Sikora

Agnieszka Sikora

Zakochana w siatkówce - kibicowanie jest dla mnie jak powietrze, nie potrafię bez tego żyć. Początkująca dziennikarka lubująca się we włoskiej kuchni. Studentka pedagogiki zafascynowana podróżami, marząca o zobaczeniu Hiszpanii i Włoch.

Dodaj komentarz