Bachelor Of Science In Psychology Cover Letter Kendriya Vidyalaya Patton Holiday Homework Packet How To Write A Black Comedy Range Rover Vogue Autobiography 2011

#Volley News: Podsumowanie tygodnia (07.05 – 13.05)

 

IBB Polonia Londyn z Mistrzostwem Anglii. W Jastrzębiu-Zdroju zadomowiła się już reprezentacja Australii. Kolejna porcja plusligowych transferów. Co jeszcze przyniósł nam miniony tydzień? Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych siatkarskich wiadomości.


IBB Polonia Londyn mistrzem Anglii

W poprzedni weekend IBB Polonia Londyn dwukrotnie pokonała w finale Mistrzostw Anglii zespół Sheffield Hallam i tym samym sięgneła po tytuł mistrza kraju. Londyńczykom udało się powtórzyć sukces z przed roku. Najlepszym zawodnikiem finałowego turnieju został wybrany Mihail Stoev. Przyjmujący nie zawodził nawet w najtrudniejszych momentach meczu. W tryumfie drużyny z Londynu miał także udział Krzysztof Ignaczak. Dla polskiego libero to pierwszy złoty krążek na parkiecie zagranicznej ligi. W minionym tygodniu poznaliśmy także zwycięzców krajowych lig we Włoszech, w Niemczech i Rosji. W Serie A1 tytuł Mistrza Włoch wywalczyła Lube Banca Civitanovą. W niemieckiej Bundeslidze na najwyższym stopniu podium stanął zespół Berlin Recycling Volleys. Z kolei złoto rosyjskiej Superligi zdobył Zenit Kazań. 

Reprezentacja Australii już trenuje w Jastrzębskim-Zdroju

Niedawno pisaliśmy, że w Jastrzębiu-Zdroju odbędzie się zgrupowanie reprezentacji Australii pod wodzą Marka Lebedewa. Treningi australijskich siatkarzy rozpoczęły się już w poniedziałek. Na zaproszenie szkoleniowca 3. drużyny Plusligii i drużyny narodowej Australii na zgrupowaniu pojawili sie także Andrea Anastasi, Wojciech Serafin i Stefan Hubner. Obecny trener LOTOS-u Trefl Gdańsk bardzo chętnie przyjechał na Śląsk. Włoch zajął się pracą z przyjmującami, gdyż według niego od tego elementu w siatkówce zależy najwięcej. Wojciech Serafin z kolei chce podpatrzyć Marka Lebedewa w jego warsztacie, żeby wykorzystać to w jego nowej roli w Effectorze Kielce. Stefan Hubner jako były środkowy zajął się szkoleniem siatkarzy grających na tej pozycji. 

Aluron Virtu Warta Zawiercie zwyciężyła w barażach o miejsce w Pluslidze

W poprzednią niedzielę odbył się czwarty i jak się okazało ostatni mecz pomiędzy Aluronem Virtu Warta Zawiercie a AZS-em Częstochową. Stawką baraży w jakich znalazły się obie drużyny było miejsce w Pluslidze. Pierwszy mecz zespół z Zawiercia wygrał 3:0, kolejny padł łupem częstochowian 3:1. Trzecie spotkanie było najbardziej zacięte i padło łupem zawiercian po tie-break'u. Ostatni mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla Aluronu. Jednakże nie mamy całkowitej pewności czy będziemy oglądać w Pluslidze zwycięską drużynę. Akademicy bowiem przed każdym rozegranym pojedynkiem składali protest stwierdzając, że ich przeciwnik nie spełnia wymogów ustalonych przez PLPS dla drużyn z najwyższej klasy rozgrywek. PLPS każdy z tych protestów odrzucił, a klubowi spod Jasnej Góry została juz tylko droga sądowa. 

Roberto Serniotti nowym trenerem Asseco Resovii Rzeszów

W czwartek klub Asseco Resovia Rzeszów zorganizował konferencję prasową podczas której przedstawiony został nowy szkoleniowiec podkarpackiej drużyny, Roberto Serniotti. Włoch przez ostatnie dwa sezony prowadził Berlin Recycling Volleys i dwukrotnie sięgnął z tym zespołem po tytuł Mistrza Niemiec. Wcześniej był pierwszym trenerem między innymi Trentino Volley i Panathinaikos Ateny. Kontrakt Serniottiego z Resovią będzie obowiązywał przez najbliższe dwa lata.

Plusligowe transfery 

Miniony tydzień zaowocował kolejnymi transferowymi wieściami z Plusligi. W dużym stopniu zmieni się zespół aktualnych Mistrzów Polski. Z Kędzierzyna-Koźla odchodzą: Patryk Czarnowski, Dominik Witczak, Grzegorz Bociek i Kevin Tillie. Z kolei powstałą "lukę" w ataku (Dawid Konarski także zmienia klub o czym pisaliśmy tydzień wcześniej) będzie "łatał" Maurice Armando Torres. Młody Portorykańczyk ostatnie dwa sezony spędził w klubie CMC Ravenna. Do Zaksy po wypożyczeniu z Będzina powraca Krzysztof Rejno. Zmienia się również skład Cuprum Lubin. W minionym tygodniu do tego zespołu dołączyli: Milos Terzić i Michał Masny. Ten pierwszy to serbski przyjmujący, który przez ostatni sezon reprezentował barwy Nice Volley-Ball. Z kolei dobrze znany polskiej publiczności  rozgrywający przenosi się do Lubina z Gdańska. Przemysław Stępień także nie będzie bronił barw zespołu Andrei Anastasiego i zostanie wypożyczony do innej drużyny. Na rozgraniu w LOTOS-ie popularnego "Miśkina" zastąpi Michał Kozłowski, który w poprzednim sezonie był zawodnikiem Espadonu Szczecin. Drużynę ze Szczecina opuszczają także: Dominik Depowski, Bartosz Cedzyński, Michal Sládecek, Danaił Miłuszew i Łukasz Perłowski. Ostatni z nich powraca do Asseco Resovii Rzeszów. Z kolei w Pluslidze zadebiutuje Robbert Andringa. Holendra zobaczymy niebawem w barwach AZS-u Indykpol Olsztyn. Natomiast w MKS-ie Będzin nadal będziemy oglądać Marcina Walińskiego i Mateusza Przybyłę. Ze swoimi dotychczasowymi klubami żegnają się Szymon Romać i Marcin Bachmatiuk. Kto zastąpi atakującego w Gdańsku i środkowego w Jastrzębiu-Zdroju jeszcze nie wiemy. 

źródła: polonia.vc/ jastrzebskiwegiel.pl/ pzps.pl/ informacja prasowa/ indykpolazs.pl/ mksbedzin.pl – opracowanie własne

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Julianna Wojtyczka

Julianna Wojtyczka

Świeżo upieczona studentka pedagogiki specjalnej, próbująca się odnaleźć w wielkim mieście, Wrocławiu, jak i w dziennikarskim świecie. Wielka fanka przeróżnych dyscyplin sportowych, a zwłaszcza siatkówki, którą wyjątkowo cenię i kocham.

Dodaj komentarz