Monash University Resume Check Beyond The Gathering Storm Summary How To Write A Paper For Journal How To Turn An Informative Speech Into A Persuasive Speech Resume For Owner Of Small Business

#UczestnicyME2017: Włochy (AKTUALIZACJA)

 

Rozpoczynamy prezentację drużyn z grupy B. Jako pierwsi są Włosi. Reprezentacja ta brała udział w Mistrzostwach Europy już od pierwszej edycji, podczas której wystąpiła w roli gospodarza. Są jedną z drużyn, która najczęściej uczestniczyła w turnieju – dotychczas zabrakło Włochów tylko w 1950 roku, podczas Mistrzostw rozgrywanych w Bułgarii. Tym samym Lotto Eurovolley Poland 2017 będzie 29. edycją z siatkarzami z Półwyspu Apenińskiego na pokładzie.

Reprezentacja Włoch zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji medalowej, mając ich 13 na swoim koncie. Trzykrotnie zdobyli brąz – w 1948, 1997 i 2015 roku, czterokrotnie srebro – w 1991, 2001, 2011 i 2013 roku. Sześciokrotnie również stawali na najwyższym stopniu podium, zdobywając tytuł Mistrzów Europy – w 1989, 1993, 1995, 1999, 2003 i 2005 roku. Włosi są również rekordzistami w ilości organizowanych turniejów. Pierwsze zawody o czempionat rozgrywane były w Rzymie w 1948 roku. Kolejne włoskie mistrzostwa rozegrane zostały w 1971 roku, a ich uczestnicy występowali w 7 miastach: w Mediolanie, Ankonie, Bergamo, Bolonii, Imoli, Turynie oraz w Modenie. W pozostałych dwóch turniejach Włosi występowali w roli współgospodarza. W 2005 roku organizowali Mistrzostwa Europy wraz z Serbią i Czarnogórą. W Rzymie rozegrana została wówczas rywalizacja w grupie A oraz decydująca faza pucharowa. Z kolei 10 lat później, w 2015 roku na Półwyspie Apenińskim rozegrane zostały zmagania grupy B (Turyn) oraz grupy D, 2 baraże i 2 ćwierćfinały (Busto Arsizio). Pozostałe mecze turnieju rozegrane zostały w Bułgarii.

Reprezentacja Włoch znajduje się w Lotto Eurovolley Poland w grupie B, wraz z Niemcami, Słowacją i Czechami. Swoje spotkania rozgrywać będą w Szczecinie, w hali Azoty Arena.

TERMINARZ REPREZENTACJI WŁOCH – Grupa B:

25.08.2017 r. (piątek), godz. 20:30 – Niemcy – Włochy (Azoty Arena)
27.08.2017 r. (niedziela), godz. 17:30Włochy – Słowacja (Azoty Arena)
28.08.2017 r. (poniedziałek), godz. 20:30 – Czechy – Włochy (Azoty Arena)

AKTUALIZACJA:

Skład reprezentacji Włoch na Lotto Eurovolley Poland 2017:
Przyjmujący: Oleg Antonov, Iacopo Botto, Filippo Lanza, Luigi Randazzo
Atakujący: Giulio Sabbi, Luca Vettori
Rozgrywający: Simone Giannelli, Luca Spirito
Środkowi: Simone Buti, Daniele Mazzone, Matteo Piano, Fabio Ricci
Libero: Fabio Balaso, Masimo Colaci

źródło: informacja własna

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Anna Maria Węglicka

Anna Maria Węglicka

Pochodzę z Przasnysza, jednak od kilku lat mieszkam w Warszawie, gdzie pracuję i narzekam na niedosyt siatkarskich wydarzeń ;) Pasją do siatkówki zaraził mnie mój Dziadek. W tej dyscyplinie sportu najbardziej interesuje mnie historia reprezentacji Polski, nie wyobrażam sobie też, by po meczu nie zajrzeć w "cyferki", czyli statystyki z rozegranego spotkania. Na co dzień nie potrafiłabym funkcjonować bez przyjaciół, muzyki, dobrej książki czytanej wieczorem i kawy ;) Z VOLLEYWORLDem związana jestem od jego powstania. I chociaż początkowo byłam dość sceptycznie nastawiona do tego pomysłu, teraz przyznaję, że była to jedna z najlepszych decyzji w moim życiu :)

Dodaj komentarz