Essays On The Great Gatsby Daisy How Do You Write An Article Review Apa Style How To Write Music Songs Essay Writing About Wild Animals

#UczestnicyME2017: Słowacja

 

Reprezentacja Słowacji jest trzecim uczestnikiem grupy B w Lotto Eurovolley Poland 2017. Słowacy są kolejną już z omawianych drużyn, które w wyniku zmian politycznych występują na arenie międzynarodowej stosunkowo krótko. Kadra narodowa naszych południowych sąsiadów powstała po rozpadzie Czechosłowacji w 1993 roku. Zachowując jednak historyczny porządek oraz w celu uporządkowania informacji, w poniższej charakterystyce skupimy się tylko na dokonaniach Słowaków. O osiągnięciach Czechosłowacji porozmawiamy tymczasem w kolejnym tekście.

Reprezentacja Słowacji wystąpi w tym roku po raz ósmy na Mistrzostwach Europy i z całą pewnością nie znajduje się w gronie faworytów do medali. Zespół z zaplecza siatkarskiego zadebiutował w turnieju o czempionat europejski w 1997 roku w Holandii, zajmując wówczas 8. lokatę. Najlepsze jak dotąd – 5. miejsce – Słowacja uzyskała w 2011 roku na austriacko-czeskich mistrzostwach, wygrywając fazę grupową bez żadnej porażki. Co ciekawe, jednym z rywali Słowaków w tym turnieju była pokonana w czterech setach reprezentacja Polski (późniejszy brązowy medalista ME 2011). Jak dotąd reprezentacja Słowacji nie wystąpiła na Mistrzostwach Europy w roli gospodarza.

Podopieczni Andreja Kavarika wystąpią na Lotto Eurovolley Poland 2017 w Szczecinie, gdzie w grupie B zmierzą się z reprezentacjami Włoch, Niemiec oraz Czech

TERMINARZ REPREZENTACJI SŁOWACJI – Grupa B:

25.08.2017 r. (piątek), godz. 17:30Słowacja – Czechy (Azoty Arena)
27.08.2017 r. (niedziela), godz. 17:30 – Włochy – Słowacja (Azoty Arena)
28.08.2017 r. (poniedziałek), godz. 17:30Słowacja – Niemcy (Azoty Arena)

Skład reprezentacji Słowacji na Lotto Eurovolley Poland 2017:
Przyjmujący: Stefan Chrtiansky, Marcel Lux, Matej Patak, Michal Petras
Atakujący: Milan Bencz, Peter Mlynarcik
Rozgrywający: Daniel Koncal, Juraj Zatko
Środkowi: Emanuel Kohut, Simon Krajovic, Peter Ondrovic, Radoslav Presinsky
Libero: Matej Kubs, Martin Turis

źródło: informacja własna / fot.: fivb.com

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Anna Maria Węglicka

Anna Maria Węglicka

Pochodzę z Przasnysza, jednak od kilku lat mieszkam w Warszawie, gdzie pracuję i narzekam na niedosyt siatkarskich wydarzeń ;) Pasją do siatkówki zaraził mnie mój Dziadek. W tej dyscyplinie sportu najbardziej interesuje mnie historia reprezentacji Polski, nie wyobrażam sobie też, by po meczu nie zajrzeć w "cyferki", czyli statystyki z rozegranego spotkania. Na co dzień nie potrafiłabym funkcjonować bez przyjaciół, muzyki, dobrej książki czytanej wieczorem i kawy ;) Z VOLLEYWORLDem związana jestem od jego powstania. I chociaż początkowo byłam dość sceptycznie nastawiona do tego pomysłu, teraz przyznaję, że była to jedna z najlepszych decyzji w moim życiu :)

Dodaj komentarz