2010 Employee Benefits Research Report Pdf Modern Times Movie Summary Sample Recommendation Letters For Colleges Development Periodicals An Annotated Bibliography Assignment Of Debt Document

#UczestnicyME2017: Serbia

 

Reprezentacja Serbii jest kolejną prezentowaną przez nas drużyną i pierwszym przeciwnikiem biało-czerwonych w Lotto Eurovolley Poland 2017. Serbowie są stosunkowo młodą drużyną, jednak z bogatą historią – są bowiem, w wyniku rozpadu Jugosławii i późniejszego podziału Serbii i Czarnogóry, spadkobiercami sukcesów siatkarskich obu tych państw.

Tegoroczne Mistrzostwa Europy będą 26. edycją z udziałem Serbów, która – jeszcze jako Jugosławia – po raz pierwszy wystąpiła na turnieju w 1951 roku we Francji, plasując się wówczas na 5. miejscu na 10 uczestniczących zespołów. Ekipa z Bałkanów zdobyła w historii Mistrzostw Europy 10 medali. Pierwszym wywalczonym krążkiem był brąz, łącznie serbscy siatkarze stawali na najniższym stopniu podium siedmiokrotnie, w latach: 1975, 1979, 1995 i 1999 jako Jugosławia, w 2005 roku jako Serbia i Czarnogóra, co było jedynym sukcesem w walce o czempionat kontynentu w czasie istnienia tego państwa, a także, już jako Serbia, w roku 2007 i 2013. Serbowie w swoim dorobku mają również jedno srebro – z 1997 roku (Jugosławia) oraz dwa złote medale, zdobyte w odstępie 10 lat: w 2001 roku, co było jednym z ostatnich sukcesów Jugosławii oraz z 2011 roku.

Serbowie raz występowali na Mistrzostwach Europy w roli gospodarza – jako Jugosławia w 1975 roku, również raz mieli rolę współorganizatora (z Włochami) – już jako Serbia, w 2005 roku. W obu przypadkach turniej zakończyli brązowymi medalami.

W tegorocznych Mistrzostwach Europy podopieczni Nikoli Grbicia, rozmieszczeni w grupie A, zmierzą się z reprezentacją Polski, Finlandii oraz Estonii. Mecz otwarcia rozegrają z ekipą Ferdinando de Giorgiego na PGE Narodowym, pozostałe dwa spotkania fazy grupowej – w Ergo Arenie.

TERMINARZ REPREZENTACJI SERBII – Grupa A:

24.08.2017 r. (czwartek), godz. 20:30 – Polska – Serbia (PGE Narodowy)
26.08.2017 r. (sobota), godz. 17:30Serbia – Estonia (Ergo Arena)
28.08.2017 r. (poniedziałek), godz. 17:30 – Finlandia – Serbia (Ergo Arena)

źródło: informacja własna

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Anna Maria Węglicka

Anna Maria Węglicka

Pochodzę z Przasnysza, jednak od kilku lat mieszkam w Warszawie, gdzie pracuję i narzekam na niedosyt siatkarskich wydarzeń ;) Pasją do siatkówki zaraził mnie mój Dziadek. W tej dyscyplinie sportu najbardziej interesuje mnie historia reprezentacji Polski, nie wyobrażam sobie też, by po meczu nie zajrzeć w "cyferki", czyli statystyki z rozegranego spotkania. Na co dzień nie potrafiłabym funkcjonować bez przyjaciół, muzyki, dobrej książki czytanej wieczorem i kawy ;) Z VOLLEYWORLDem związana jestem od jego powstania. I chociaż początkowo byłam dość sceptycznie nastawiona do tego pomysłu, teraz przyznaję, że była to jedna z najlepszych decyzji w moim życiu :)

Dodaj komentarz