How Do I Put A Resume On My Phone 2 Assignment Problem Solving Simulation How Do You Say Business Plan In French On Job Training Application Letter 2013 Cover Letter Samples Canada

#UczestnicyME2017: Polska (AKTUALIZACJA)

 

Prezentację uczestników Lotto Eurovolley Poland 2017 rozpoczynamy od grupy A, a w niej – od reprezentacji Polski, która występuje w tym roku na Mistrzostwach Europy w roli gospodarza. Będą to pierwsze rozgrywki o czempionat kontynentu w pełni samodzielnie organizowane w naszym kraju. Wcześniej, w 2013 roku, Polska była współgospodarzem turnieju, dzieląc organizację z Danią.

Reprezentacja Polski weźmie udział w Mistrzostwach Europy po raz 25. Po raz pierwszy Polacy wystąpili na turnieju już w 2. edycji, w 1950 roku, zajmując wówczas ostatnie – szóste miejsce. Łącznie w swoim dorobku reprezentacja Polski ma 8 medali. Pierwszy krążek, brązowy, nasza reprezentacja wywalczyła w 1967 roku w Turcji. Następnie przez pięć edycji z rzędu (1975-1983) polska drużyna zdobywała srebro, za każdym razem ustępując miejsca na najwyższym podium reprezentacji ZSRR. Na kolejny sukces przyszło polskim kibicom czekać 26 lat. Wówczas, podczas Mistrzostw Europy 2009, rozgrywanych w Turcji, Polacy zdobyli historyczny złoty medal pokonując w finale Francję 3:1. Dwa lata później, w 2011 roku, reprezentacja Polski dołożyła do swojej kolekcji drugi brązowy medal.

Podopieczni Ferdinando de Giorgiego znaleźli się w grupie A, wraz z Serbią, Finlandią i Estonią. Swoje zmagania rozpoczną na PGE Narodowym w Warszawie, gdzie podobnie jak podczas meczu otwarcia Mistrzostw Świata 2014 zmierzą się z reprezentacją Serbii. Następnie przeniosą się do gdańsko-sopockiej Ergo Areny, by tam dokończyć fazę grupową.

TERMINARZ REPREZENTACJI POLSKI – Grupa A:

24.08.2017 r. (czwartek), godz. 20:30Polska – Serbia (PGE Narodowy)
26.08.2017 r. (sobota), godz. 20:30Polska – Finlandia (Ergo Arena)
28.08.2017 r. (poniedziałek), godz. 20:30Polska – Estonia (Ergo Arena)

AKTUALIZACJA:

Skład reprezentacji Polski na Lotto Eurovolley Poland 2017:
Przyjmujący: Rafał Buszek, Michał Kubiak, Bartosz Kurek, Artur Szalpuk
Atakujący: Łukasz Kaczmarek, Dawid Konarski
Rozgrywający: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz
Środkowi: Mateusz Bieniek, Jakub Kochanowski, Bartłomiej Lemański, Łukasz Wiśniewski
Libero: Damian Wojtaszek, Paweł Zatorski                          

Sztab szkoleniowy i medyczny:
Ferdinando De Giorgi – trener
Piotr Gruszka – asystent trenera
Oskar Kaczmarczyk – III trener
Piotr Pietrzak – trener przygotowania fizycznego
Jan Sokal – lekarz prowadzący
Tomasz Pieczko – fizjoterapeuta
Michał Roczek – fizjoterapeuta
Iwo Wagner – statystyk
Andrzej Wołkowycki – kierownik
Mariusz Szyszko – rzecznik reprezentacji
Giuliano Bergamaschi – psycholog
Hubert Tomaszewski – menadżer          

źródło: informacja własna; pzps.pl / opracowanie własne

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Anna Maria Węglicka

Anna Maria Węglicka

Pochodzę z Przasnysza, jednak od kilku lat mieszkam w Warszawie, gdzie pracuję i narzekam na niedosyt siatkarskich wydarzeń ;) Pasją do siatkówki zaraził mnie mój Dziadek. W tej dyscyplinie sportu najbardziej interesuje mnie historia reprezentacji Polski, nie wyobrażam sobie też, by po meczu nie zajrzeć w "cyferki", czyli statystyki z rozegranego spotkania. Na co dzień nie potrafiłabym funkcjonować bez przyjaciół, muzyki, dobrej książki czytanej wieczorem i kawy ;) Z VOLLEYWORLDem związana jestem od jego powstania. I chociaż początkowo byłam dość sceptycznie nastawiona do tego pomysłu, teraz przyznaję, że była to jedna z najlepszych decyzji w moim życiu :)

Dodaj komentarz