Exordium Koran Summary Gyromancy Essay Outline Children Of The Sun Crosby Book Review Cv Guiden Se/gratis_guide/lon Htm Inbounds Basketball Definition Essay Kroger Dunnhumby Case Study

#UczestnicyME2017: Niemcy

 

Reprezentacja Niemiec, która na arenie międzynarodowej występuje od lat 50. XX wieku, jest również spadkobiercą sukcesów Niemieckiej Republiki Demokratycznej. Chociaż pod tą właśnie nazwą – "Reprezentacja Niemiec" – wystąpiła na Mistrzostwach Europy dopiero w 1991 r., nie sposób pominąć dorobku wcześniejszych państ niemieckich rozdzielonych Murem Berlińskim. Czas więc na kolejnego uczestnika Lotto Eurovolley Poland 2017 – Niemców.

Zarówno RFN, jak i NRD zadebiutowały na Mistrzostwach Europy w 1958 roku w Czechosłowacji. Co ciekawe, obie reprezentacje znalazły się w tej samej grupie i stoczyły pojedynek, w którym górą była kadra NRD. Ani jedna, ani druga drużyna nie wyszła wówczas z grupy, kończąc zmagania na tej fazie. Niemcy brali udział w turnieju o czempionat kontynentu 17 razy (w tym 11 razy już po tzw. "ponownym niemieckim zjednoczeniu"). Ponadto dziesięciokrotnie w mistrzostwach brała udział również reprezentacja NRD, jednakże tylko w czterech edycjach wystąpiła samodzielnie, bez udziału RFN (1975, 1977, 1979, 1983). Dotychczas drużynie niemieckiej nie udało się zdobyć żadnego medalu Mistrzostw Europy. Czterokrotnie znalazła się tuż za podium, przegrywając mecz o brąz i zajmując ostatecznie czwarte miejsce (NRD w latach 1967 i 1971 oraz Niemcy w 1991 i 1993 roku). Mistrzostwa Europy odbywały się na terenie Niemiec dwa razy: w 1983 roku (NRD) oraz w 2003 roku.

Podopieczni Andrei Gianiego w Lotto Eurovolley Poland 2017 zmierzą się w grupie B z Włochami, Czechami i Słowacją. Swoje mecze podczas fazy grupowej rozegrają w szczecińskiej hali Azoty Arena.

TERMINARZ REPREZENTACJI NIEMIEC – Grupa B:

25.08.2017 r. (piątek), godz. 20:30Niemcy – Włochy (Azoty Arena)
27.08.2017 r. (niedziela), godz. 20:30Niemcy – Czechy (Azoty Arena)
28.08.2017 r. (poniedziałek), godz. 17:30 – Słowacja – Niemcy (Azoty Arena)

źródło: informacja własna

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Anna Maria Węglicka

Anna Maria Węglicka

Pochodzę z Przasnysza, jednak od kilku lat mieszkam w Warszawie, gdzie pracuję i narzekam na niedosyt siatkarskich wydarzeń ;) Pasją do siatkówki zaraził mnie mój Dziadek. W tej dyscyplinie sportu najbardziej interesuje mnie historia reprezentacji Polski, nie wyobrażam sobie też, by po meczu nie zajrzeć w "cyferki", czyli statystyki z rozegranego spotkania. Na co dzień nie potrafiłabym funkcjonować bez przyjaciół, muzyki, dobrej książki czytanej wieczorem i kawy ;) Z VOLLEYWORLDem związana jestem od jego powstania. I chociaż początkowo byłam dość sceptycznie nastawiona do tego pomysłu, teraz przyznaję, że była to jedna z najlepszych decyzji w moim życiu :)

Dodaj komentarz