Cover Letter Sample For Construction Labourer Popular Blog Editing Site For Phd Examples Of Problem And Solution Essay Topics Ppt Presentation Hvdc Facts Best Resume Examples To Get Attention Essay About A Museum

#UczestnicyME2017: Finlandia

 

Kolejnym prezentowanym przez nas uczestnikiem Mistrzostw Europy jest Finlandia – drużyna z siatkarskiego zaplecza reprezentacyjnego. Finowie swoją przepustkę na Lotto Eurovolley Poland 2017 wywalczyli 25 września 2016 roku jako zwycięzcy grupy B turnieju kwalifikacyjnego. Będzie to 16. udział tej reprezentacji w turnieju.

Finlandia po raz pierwszy wystąpiła na Mistrzostwach Europy w 1955 roku, w Rumunii. Reprezentacja wygrała wówczas w fazie grupowej tylko jednego seta, co nie pozwoliło na dalszy awans i Finowie ostatecznie, po walce o miejsca 9-14, zakończyli turniej na 11. pozycji. Skandynawski zespół nie ma jak dotąd w swojej kolekcji żadnego medalu Mistrzostw Europy. Najbliżej tegoż reprezentacja Finlandii była w 2007 roku, biorąc udział w tzw. "małym finale". Lepsza jednak okazała się wówczas reprezentacja Serbii, a Finowie musieli zadowolić się 4. miejscem.

W roli gospodarza Finlandia występowała na Mistrzostwach Europy raz, w 1977 roku. Nie zaliczyła jednak wówczas udanego turnieju, zajmując przedostatnie – 11. miejsce. Mistrzostwa w Helsinkach były czwartym turniejem z rzędu, na którym złoto wywalczyła reprezentacja ZSRR oraz drugim turniejem z rzędu, gdy miejsca na najwyższym stopniu podium Rosjanom ustąpili Polacy, zdobywając srebrny medal.

W tegorocznych Mistrzostwach Europy, Finowie występują w grupie A razem z Polską, Serbią i Estonią. Wszystkie swoje spotkania rozegrają w gdańsko-sopockiej Ergo Arenie i to podczas ich meczu padnie pierwszy gwizdek Lotto Eurovolley Poland 2017.

TERMINARZ REPREZENTACJI FINLANDII – Grupa A:

24.08.2017 r. (czwartek), godz. 17:30Finlandia – Estonia (Ergo Arena)
26.08.2017 r. (sobota), godz. 20:30 – Polska – Finlandia (Ergo Arena)
28.08.2017 r. (poniedziałek), godz. 17:30Finlandia – Serbia (Ergo Arena)

źródło: informacja własna / fot. fivb.com

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Anna Maria Węglicka

Anna Maria Węglicka

Pochodzę z Przasnysza, jednak od kilku lat mieszkam w Warszawie, gdzie pracuję i narzekam na niedosyt siatkarskich wydarzeń ;) Pasją do siatkówki zaraził mnie mój Dziadek. W tej dyscyplinie sportu najbardziej interesuje mnie historia reprezentacji Polski, nie wyobrażam sobie też, by po meczu nie zajrzeć w "cyferki", czyli statystyki z rozegranego spotkania. Na co dzień nie potrafiłabym funkcjonować bez przyjaciół, muzyki, dobrej książki czytanej wieczorem i kawy ;) Z VOLLEYWORLDem związana jestem od jego powstania. I chociaż początkowo byłam dość sceptycznie nastawiona do tego pomysłu, teraz przyznaję, że była to jedna z najlepszych decyzji w moim życiu :)

Dodaj komentarz