#UczestnicyME2017: Estonia

 

Ostatnim rywalem Polaków w fazie grupowej jest reprezentacja Estonii – drużyna z niezbyt bogatą historią siatkarską, której nie znajdziemy w gronie faworytów do medali Lotto Eurovolley Poland 2017. Estończycy bilet na Mistrzostwa Europy zdobyli niemalże w ostatniej chwili – pokonując w trzech setach Łotwę podczas meczu barażowego w turnieju kwalifikacyjnym, 9 października 2016 roku.

Dla reprezentacji Estonii będzie to czwarta rywalizacja o czempionat w historii. Estończycy zadebiutowali na Mistrzostwach Europy w 2009 roku w Turcji. Szybko jednak odpadli z turnieju – po przegranych wszystkich meczas fazy grupowej i tym samym zajmując 14. miejsce. Szansę na poprawę wyników reprezentacja Estonii miała już dwa lata później, w 2011 roku na austriacko-czeskich Mistrzostwach Europy. Jeden wygrany mecz (z Portugalią) dał jednak 12. pozycję w klasyfikacji końcowej. Podczas trzeciego startu – w bułgarsko-włoskim turnieju w 2015 roku – Estończycy osiągnęli swój najlepszy jak dotąd wynik, zajmując 11. lokatę.

Jak dotąd reprezentacja Estonii nie organizowała Mistrzostw Europy, dwukrotnie natomiast zgłaszała swoją kandydaturę do roli współgospodarza turnieju (razem z Finlandią) – w 2013 i 2015 roku.

Estończycy znajdujący się w grupie A zmierzą się z reprezentacją Polski, Serbii i Finlandii. Podobnie jak Finowie, wszystkie swoje mecze rozegrają w Ergo Arenie.

TERMINARZ REPREZENTACJI ESTONII- Grupa A:

24.08.2017 r. (czwartek), godz. 17:30 – Finlandia – Estonia (Ergo Arena)
26.08.2017 r. (sobota), godz. 17:30 – Serbia – Estonia (Ergo Arena)
28.08.2017 r. (poniedziałek), godz. 20:30 – Polska – Estonia (Ergo Arena)

źródło: informacja własna

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Anna Maria Węglicka

Anna Maria Węglicka

Pochodzę z Przasnysza, jednak od kilku lat mieszkam w Warszawie, gdzie pracuję i narzekam na niedosyt siatkarskich wydarzeń ;) Pasją do siatkówki zaraził mnie mój Dziadek. W tej dyscyplinie sportu najbardziej interesuje mnie historia reprezentacji Polski, nie wyobrażam sobie też, by po meczu nie zajrzeć w "cyferki", czyli statystyki z rozegranego spotkania. Na co dzień nie potrafiłabym funkcjonować bez przyjaciół, muzyki, dobrej książki czytanej wieczorem i kawy ;) Z VOLLEYWORLDem związana jestem od jego powstania. I chociaż początkowo byłam dość sceptycznie nastawiona do tego pomysłu, teraz przyznaję, że była to jedna z najlepszych decyzji w moim życiu :)

Dodaj komentarz