Longman Academic Writing Series Download Prefabricated House Business Plan Blue Smoke Movie Summary Ssa Briefing Powerpoint Presentation Sample Cover Letter For Dishwasher Job Research Paper About Speech Communication

#UczestnicyME2017: Czechy

 

Reprezentacja Czech jest ostatnim uczestnikiem grupy B w Lotto Eurovolley Poland 2017. Czesi, którzy na arenie międzynarodowej jako oddzielna reprezentacja występują od 1994 roku, są oficjalnymi sukcesorami Czechosłowacji. Dlatego też w poniższym tekście przedstawiony zostanie również dorobek tej reprezentacji.

Czechosłowacja rozpoczęła swój udział na Mistrzostwach Europy z wysokiego C. Zadebiutowali podczas pierwszej edycji, w 1948 roku we Włoszech, gdzie nie tylko zdobyli złoty medal, ale również nie przegrali ani jednego seta! Dotychczas Czesi wystąpili na mistrzostwach 26 razy – 16 jako Czechosłowacja i 10 już jako reprezentacja Czech. W swoim dorobku mają 7 medali, wszystkie zdobyte przez Czechosłowację. Trzykrotnie drużyna stawała na najwyższym stopniu podium (1948, 1955, 1958). Czterokrotnie natomiast musiała uznać wyższość kadry ZSRR, tym samym zdobywając srebrny medal (1950, 1967, 1971, 1985). Występując w turnieju już jako reprezentacja Czech, najwyższym osiągnięciem była 4. lokata (1999 i 2001). Dwukrotnie Czesi byli samodzielnymi gospodarzami Mistrzostw Europy. W 1958 r. turniej odbywał się w Czechosłowacji, jednak w granicach obecnego kraju czeskiego (Pilzno, Pardubice i Praga) oraz w 2001 roku w Ostrawie. W 2011 roku Czechy współorganizowały Mistrzostwa Europy wraz z Austrią. Wówczas w Pradze odbyły się zmagania grupy D, natomiast w Karlowych Warach swoje mecze rozegrała grupa B, następnie odbyły się tam baraże i ćwierćfinały.

W tegorocznych Mistrzostwach Europy ekipa Michala Nekoli swoje spotkania rozegra w Szczecinie, wraz z pozostałymi uczestnikami grupy B: Włochami, Niemcami i Słowacją.

TERMINARZ REPREZENTACJI CZECH – Grupa B:

25.08.2017 r. (piątek), godz. 17:30 – Słowacja – Czechy (Azoty Arena)
27.08.2017 r. (niedziela), godz. 20:30 – Niemcy – Czechy (Azoty Arena)
28.08.2017 r. (poniedziałek), godz. 20:30Czechy – Włochy (Azoty Arena)

Skład reprezentacji Czech na Lotto Eurovolley Poland 2017:
Przyjmujący: Donovan Dzavoronok, Jan Galabov, Radek Mach, Petr Michalek, Marek Zmrhal
Atakujący: Michal Finger, Jan Hadrava
Rozgrywający: Matias Demar, Jakub Janouch
Środkowi: Marek Beer, Ales Holubec, Adam Zajicek
Libero: Martin Krystof, Daniel Pfeffer

źródło: informacja własna / fot.: fivb.com

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Anna Maria Węglicka

Anna Maria Węglicka

Pochodzę z Przasnysza, jednak od kilku lat mieszkam w Warszawie, gdzie pracuję i narzekam na niedosyt siatkarskich wydarzeń ;) Pasją do siatkówki zaraził mnie mój Dziadek. W tej dyscyplinie sportu najbardziej interesuje mnie historia reprezentacji Polski, nie wyobrażam sobie też, by po meczu nie zajrzeć w "cyferki", czyli statystyki z rozegranego spotkania. Na co dzień nie potrafiłabym funkcjonować bez przyjaciół, muzyki, dobrej książki czytanej wieczorem i kawy ;) Z VOLLEYWORLDem związana jestem od jego powstania. I chociaż początkowo byłam dość sceptycznie nastawiona do tego pomysłu, teraz przyznaję, że była to jedna z najlepszych decyzji w moim życiu :)

Dodaj komentarz