Tomas Rousseaux: Piszemy historię belgijskiej siatkówki

 

Obecność reprezentacji Belgi w najlepszej czwórce mistrzostw Europy to w pewnością jedna z większych niespodzianek tego turnieju. W czym według Tomasa Rousseaux tkwi sekret ich sukcesu?

 

Jesteście jedną z młodszych drużyn na tym turnieju, ale zdaje się, że nie przejmujecie się tym i z każdym przeciwnikiem walczycie jak równy z równym. Pokonaliście Francję, która broniła tytułu, dziś zwycięstwo nad Włochami, którzy również należą do światowej czołówki. W czym tkwi sekret Waszego sukcesu?

Wychodząc dziś na boisko byliśmy bardzo zmotywowani do tego, by zwyciężyć. Na tym turnieju piszemy historię belgijskiej siatkówki, więc postanowiliśmy postawić wszystko na jedną kartę i przede wszystkim nie bać się przeciwnika. Wykorzystaliśmy wszystko to, co mamy najlepsze, zagraliśmy dobrze w bloku, w obronie i myślę, że to mogło być kluczowe do pokonania tak dobrego zespołu, jakim jest reprezentacja Włoch.

Jaki wpływ na Wasz sukces miała zmiana szkoleniowca reprezentacji?

Myślę, że nasze wyniki na tym turnieju to ogromna zasługa trenera Heynena. Ja miałem z nim do czynienia już wcześniej, w Friedrichshafen, więc wiedziałem, że nasza reprezentacja jest oddana w dobre ręce. Vital jest niesamowicie pozytywnym człowiekiem, pełnym pasji i doświadczenia. Jestem przekonany, że jeżeli dalej będziemy ciężko pracować pod jego okiem to przed nami jeszcze niejedne tak udane zawody jak te w Polsce. 

W nadchodzącym sezonie będziemy mieli możliwość oglądać Cię na naszych rodzimych parkietach w Pluslidze, co zdecydowało o tym, że postanowiłeś przyjąć ofertę klubu z Olsztyna?

Wasza liga jest jedną z najlepszych na świecie, wydaje mi się, że dla każdego młodego zawodnika możliwość wystąpienia w niej to ogromne wyróżnienie. Bardzo się cieszę, że będę zawodnikiem AZS-u, z niecierpliwością czekam na rozpoczęcie sezonu i jestem przekonany, że po tych mistrzostwach będę miał wspaniałe wspomnienia związane z Polską i jeszcze chętniej tutaj wrócę.

 

 

Rozmawiała: Joana Kosińska 

Fot. Anna Maria Żbik 

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Joanna Kosińska

Joanna Kosińska

Studentka administracji na Uniwersytecie Jagiellońskim, której największą pasją jest sport. Miłością do siatkówki zarażona przez tatę, który jakieś 15 lat temu ulubione dobranocki w telewizji przełączał na plusligowe spotkania ;)

Dodaj komentarz