Example Of A Design Statement Resume Multiple Positions Financial Services Summary Writing Learning Objectives For A Presentation

Thomas Jaeschke: Trudno wskazać głównego faworyta do olimpijskiego złota

Thomas JaeschkeW piątek zakończyła się faza grupowa turnieju finałowego I dywizji Ligi Światowej 2016. Do półfinałów Final Six, który w tym roku rozgrywany jest w krakowskiej Tauron Arenie, awansu nie wywalczyli Polacy i Amerykanie. Reprezentacja Stanów Zjednoczonych zakończyła udział w rozgrywkach z dwoma porażkami na koncie. Podopieczni trenera Johna Sperawa musieli uznać wyższość Włochów i Brazylijczyków. Specjalnie dla Volleyworld Thomas Jaeschke podsumował grę USA w turnieju finałowym siatkarskiej elity oraz wypowiedział się na temat igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.

W ramach Final Six Jankesi zdołali ugrać zaledwie trzy akty. Azzurri, którzy dzień wcześniej w trzech partiach ulegli Canarinhos, pokonali ich po rozegraniu czterech setów. Mimo czwartkowej porażki Amerykanie wciąż mieli szansę na awans do strefy medalowej I dywizji tegorocznej Światówki. Ich celem w piątkowym meczu z Brazylijczykami było zainkasowanie kompletu punktów. Wówczas z turniejem siatkarskiej elity pożegnaliby się Włosi. Reprezentanci Stanów Zjednoczonych bardzo dobrze rozpoczęli wczorajszy pojedynek. Dwie pierwsze odsłony padły ich łupem. Zespół prowadzony przez trenera Johna Sperawa był dosłownie o krok od awansu do półfinałów. Jednak trzy kolejne akty zakończyły się sukcesem reprezentacji Brazylii. Thomas Jaeschke nie ukrywał, że gra jego drużyny w Final Six pozostawiała wiele do życzenia.

„Na pewno mieliśmy większe ambicje związane z udziałem w Final Six. Zależało nam na awansie do strefy medalowej, ale niestety nie udało nam się tego dokonać. Jesteśmy rozczarowani osiągniętym wynikiem i chcielibyśmy jak najszybciej o tym zapomnieć. Jednak zdajemy sobie sprawę z tego, że będziemy musieli dokonać analizy naszej gry, ponieważ jest wiele elementów, nad którymi trzeba popracować. Przed nami dużo ciężkiej pracy. Mam nadzieję, że w trakcie igrzysk olimpijskich zaprezentujemy się znacznie lepiej.”

Igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro są niewątpliwie najważniejszą imprezą sportową zaplanowaną na aktualnie trwający sezon reprezentacyjny. Wszyscy dobrze pamiętamy morderczą walkę niektórych drużyn o kwalifikację olimpijską. Reprezentacja Stanów Zjednoczonych nie miała problemów z wywalczeniem „biletów do Rio”. Amerykanie wygrali Puchar Świata i wówczas zapewnili sobie grę w siatkarskim turnieju olimpijskim. 22-letni przyjmujący w rozmowie z Volleyworld powiedział, iż jemu i całemu jego zespołowi zależy na osiągnięciu jak najlepszego rezultatu. Nie podjął się wskazania głównego faworyta do złotego medalu olimpijskiego.

„Przez cały czas trenujemy pod kątem przygotowań do udziału w igrzyskach olimpijskich. Zależy nam na osiągnięciu jak najlepszego wyniku w Rio de Janeiro. Chcemy bić się o medale.”  

Thomasowi Jaeschke i całej reprezentacji USA życzymy powodzenia w dalszej części sezonu!

Z Thomasem Jaeschke dla redakcji Volleyworld rozmawiała Ewa Cieślar

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Ewa Cieślar

Ewa Cieślar

Pochodzę z Ustronia, ale aktualnie mieszkam w Krakowie, gdzie studiuję. Moją największą pasją jest sport. Staram się prowadzić aktywny tryb życia. Jestem uzależniona od oglądania sportowych zmagań i kibicowania. Moja miłość do siatkówki trwa już ponad dekadę. Nie mam wątpliwości co do tego, że to właśnie siatkówka jest moją ulubioną dyscypliną sportową. Niestety gram w nią tylko amatorsko. W redakcji VOLLEYWORLD zajmuję się m.in. pisaniem artykułów i rekrutowaniem nowych współpracowników.

Dodaj komentarz