#TAURONPucharPolski: ZAKSA Kędzierzyn Koźle z Pucharem Polski, Jastrzębski Węgiel pokonany w trzech setach – podsumowanie turnieju finałowego

W sobotę i niedzielę we wrocławskiej Hali "Orbita" rozegrał sie turniej finałowy Tauron Pucharu Polski. Cztery najlepsze drużyny: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle, Trefl Gdańsk, Jastrzębski Węgiel oraz Asseco Resovia Reszów walczyły o pierwsze trofeum w tym roku. Pierwszy mecz półfinałowy to pojedynek drużyny z opolszczyzny oraz zespołu z Gdańska. Dwa sety rozegrały się na korzyść Zaksy Kędzierzyn Koźle, natomiast trzecia partia padła łupem gdańszczan, którzy nie zdołali jednak obrócić całego spotkania na swoją korzyść i to zespół Zaksy zameldował się w finale. Drugi spotkanie półfinałowe to pełen emocji tie-break drużyny Jastrzębskiego Węgla i Asseco Resovi Rzeszów. Jednak w ostatecznym secie to drużyna ze Śląska wygrała i zmierzyła się z obrońcą Pucharu Polski. W wielkim finale spotkały sie dwie najlepsze drużyny w Polsce, a zarazem sąsiedzi z tabeli PlusLigowej – Grupa Azoty Zaksa Kędzierzyn Koźle oraz Jastrzębski Węgiel. Pierwszy set to wyrównana walka obu zespołów, choć to Zaksa w koncówce zachowała spokój i zwyciężyła (25:20). Druga partia to od początku niewielka dominacja zespołu z opolszczyzny, który od połowy seta nie dawała rywalom zbyt wielu szans do zdobycia punktów i tak już do końca partii (25:15). Jastrzębski Węgiel nie podniósł się już i mecz po trzech setach padł łupem Zaksy Kędzierzyn Koźle (25:19), która po raz kolejny zdobyła Puchar Polski.

WYNIKI TURNIEJU FINAŁOWEGO:
DATA
GODZINA
GOSPODARZE
WYNIK, MVP
GOŚCIE
26.02.2022 r.
(sobota)
14:45 Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:1
(25:17; 25:21; 23:25; 25:14)
MVP: Łukasz Kaczmarek
Trefl Gdańsk
18:00 Jastrzębski Węgiel 3:2
(25:14; 25:19; 25:27; 15:12)
MVP: Trévor Clévenot
 
Asseco Resovia Rzeszów
27.02.2022 r.
(niedziela)
14:35 Jastrzębski Węgiel 0:3
(20:25; 15:25; 19:25)
MVP: Marcin Janusz

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

źródło: informacja własna
fot. Julia Roik (VOLLEYWORLD)

 

Zuzanna Juszczyk

Zuzanna Juszczyk

Studentka Dziennikarstwa, która przyjechała do Krakowa spełniać swoje marzenia. Pasjonatka wielu dyscyplin sportowych, a w szczególności siatkówki, która już od wielu lat ma szczególne miejsce w moim sercu. Uwielbiam rozmawiać i poznawać nowych ludzi oraz czerpać z życia pełnymi garściami.