#TAURON1Liga: 23. kolejka – wyniki, MVP, tabela

Pierwsze spotkanie w ramach 23. kolejki TAURON 1. Ligi odbyło się jeszcze w zeszłym roku. KPS Siedlce na własnym terenie przystąpiło do rywalizacji z młodzieżą ze Spały, która nie postawiła konkretnego oporu. Statuetkę MVP otrzymał Mateusz Borkowski (były reprezentant spalskiej drużyny). 16 lutego Norwid Częstochowa podjął Gwardię Wrocław i choć dopiero po pięciu setach to wyszedł z tego zwycięsko. Znakomitą 77% skuteczność uzyskał Daniel Popiela, co zostało nagrodzone wyróżnieniem dla najlepszego zawodnika. W Sulęcinie miejscowemu zespołowi udało się jedynie urwać seta przeciw kluczborczanom, którzy zgarnęli pełną pulę punktów. Podobnie trzy punkty, tylko tym razem bez straty seta powędrowały do KRISPOL Wrześni po gładkiej wygranej na wyjeździe z ZAKSĄ. AZS AGH Kraków odwrócił wynik spotkania z Legią z listopada. Tym razem akademicy triumfowali 3:1. Ekipy z Krakowa i stolicy dzieli jeden punkt w tabeli. Która z nich podejmie walkę o fazę play-off?  Kolejny tie-break odbył się w Tomaszowie Mazowieckim, w którym to wicelider – MKS Będzin – okazał się lepszy. W Świdniku bez żadnej rewelacji (chyba, że można za takową uznać identyczny wynik każdego seta). BKS Visła Proline Bydgoszcz wygrała na wyjeździe, a uhonorowany został Antoni Kwasigroch.

16. SMS PZPS Spała1 10 22 2 20 21 61 1665 1932

Mecz 20. kolejki: SMS PZPS Spała – Chemeko-System Gwardia Wrocław odbędzie się 13.03.2022 r.

Julia Rusinowska

Studentka zarządzania w sporcie. Z siatkówką związana na każdy możliwy sposób, przez wiele lat grała, później sędziowała, a w Volleyworld.pl pisze od 2022 roku. Pasjonatka książek i podróży.