Świetny debiut Kantora i Łosiaka: „Pokazaliśmy, że jesteśmy mocni”

kantor losiakPiotr Kantor i Bartosz Łosiak zainaugurowali na Igrzyskach Olimpijskich polskie zmagania w siatkówce plażowej. Dzisiejszy występ dwóch polskich zawodników był ich debiutem na turnieju olimpijskim. Biało-czerwoni pokazali się z bardzo dobrej strony i odnieśli pierwszą wygraną.

Jako pierwszy z Polaków na plażę w Copacabanie wyszedł duet Piotr Kantor i Bartosz Łosiak. Debiutujący na Igrzyskach Olimpijskich siatkarze zmierzyli się z Niemcami Larsem Fluegenem i Marcusem  Boeckermannem. Biało-czerwoni pokonali bardziej doświadczonych od siebie graczy 2:0 (21:11, 23:21).

„Naszą grą, wynikami i postawą na boisku chcemy pokazać, że zasługujemy na udział w igrzyskach” – powiedział Bartosz Łosiak. Oczywiście, że cieszę się ogromnie. Każde zwycięstwo przyjmujemy z radością, choć może nie dajemy tego poznać po sobie. Kciuk już nie doskwiera” – dodał Piotr Kantor, który pauzował miesiąc czasu z powodu kontuzji.

Pierwszy set spotkania na Copacabanie rozgrywał się pod dyktando polskich siatkarzy, którzy przeważali nad rywalami w elemencie bloku (3-0) jak i zagrywki (3-1).

„W tym fragmencie spotkania graliśmy praktycznie bez błędów. Blok, obrona czy zagrywka były naszymi mocnymi stronami” – skomentował Bartosz Łosiak.

W drugiej odsłonie meczu choć Polacy długo utrzymywali bezpieczną przewagę, Niemcom udało się odrobić straty. W końcówce zawodnicy walczyli na przewagi, ale to Polacy okazali się być górą.

„Popełniliśmy dwa niewymuszone błędy i trzeba było grać na przewagi. Może to i lepiej dla naszych głów. Pokazaliśmy, że jesteśmy mocni. Mamy dzień odpoczynku i znowu zagramy” – dodał Bartosz Łosiak.

Dla polskiego duetu, brazylijska plaża nie była obca. W tym sezonie polscy siatkarze zwyciężyli podczas Copacabana Grand Slam, a także spędzili tutaj zgrupowanie.

„W turnieju olimpijskim gra się inaczej niż w World Tourach, w których trzeba czasem pokazać się i trzy razy dziennie na boisku. Tutaj jest mecz i następnie dzień przerwy. Staramy się do niego dopasować. W igrzyskach nikt nie będzie mógł powiedzieć, że zmęczył się” – stwierdził Piotr Kantor.

Źródło: pzps.pl / opracowanie własne

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Agnieszka Sikora

Agnieszka Sikora

Zakochana w siatkówce - kibicowanie jest dla mnie jak powietrze, nie potrafię bez tego żyć. Początkująca dziennikarka lubująca się we włoskiej kuchni. Studentka pedagogiki zafascynowana podróżami, marząca o zobaczeniu Hiszpanii i Włoch.

Dodaj komentarz