Superliga: 22 kolejka (podsumowanie, wyniki)

superligaŚroda upłynęła pod znakiem sportowych emocji w Rosji. To właśnie dziś zespoły rozegrały 22 kolejkę w ramach walki o mistrzowski tytuł. Jednak warto zaznaczyć, że tylko pięć spotkań zostało rozegranych. Pozostałe dwa odbędą się na początku przyszłego miesiąca.

W ramach 22 kolejki zostało rozegranych nieco mniej spotkań. Jest to związane z występami Biełogorie Biełgorod oraz Zenitu Kazań w prestiżowej Lidze Mistrzów. W związku z tym mecze obu ekip zostaną rozegrane w późniejszym terminie.

Jednak to nie oznacza braku emocji. Na prawdziwe nieszczęście w tym sezonie może narzekać Nowosybirsk. Jeszcze kilka sezonów wstecz podopieczni Woronkowa byli jedną z czołowych drużyn kraju i Europy. Jednak teraz nie idzie im zbyt dobrze. Dziś na swoim koncie zanotowali kolejną porażkę. W spotkaniu przeciwko Krasnojarskowi urwali tylko jednego seta.

W meczu między Nowokujbyszewskiem a Niżniewartowskiem nie zabrakło emocji. Kibice zgromadzeni w hali mogli podziwiać długie spotkanie. Choć pojedynek zakończył się po trzech partiach, walki nie zabrakło przede wszystkim w drugim secie.

Ural Ufa, który na początku nie radził sobie zbyt dobrze, pod koniec sezonu gra lepiej. Dziś drużyna zanotowała na swoim koncie zwycięstwo za trzy punkty. Zawodnicy Igora Pasecznika pokonali pewnie zespół z Orienburga.

Do szczęścia niewiele zabrakło Gazpromowi – Jugrze. Przed sezonem zespół został wzmocniony przez Mistrza Olimpijskiego, Nikołaja Apalikowa. Wydawało się, że pojawienie się jego i innych zawodników pozytywnie wpłynie na poczynania klubu. Jednak nic bardziej mylnego. Surgut w obecnym sezonie radzi sobie dość przeciętnie, na przemian wygrywając i przegrywając pojedynki. Warto jednak zaznaczyć, że w dniu dzisiejszym ulegli byłemu klubowi Michała Winiarskiego. Ku ich szczęściu, zdołali urwać jeden punkt drużynie rywali.

Na koniec środowych pojedynków zabrakło niespodzianki. Moskiewskie Dynamo pokonało pewnie Niżnyj Nowgorod. Stołeczny zespół nie dał większych szans swojemu rywalowi. A to oznacza, że na ich ligowe konto wpłynęły trzy punkty za zwycięstwo i to w dodatku bez straty seta.

22 runda Superligi, 23.03.2016:

Jenisej Krasnojarsk – Lokomotyw Nowosybirsk 3:1 (19:25, 25:20, 25:14, 26:24)

Nowa Nowokujbyszewsk – Jugra – Samotłor Niżniewartowsk 3:0 (25:23, 32:30, 25:18)

Ural Ufa – TNK-VR Orienburg 3:0 (25:18, 25:22, 25:23)

Gazprom – Jugra Surgut – Fakieł Nowy Uriengoj 2:3 (20:25, 25:23, 26:24, 19:25, 12:15)

Dynamo Moskwa – Niżnyj Nowgorod 3:0 (25:15, 25:17, 25:20)

Kuzbass Kemerowo – Biełogorie Biełgorod*

Zenit Kazań – Dynamo Krasnodar*

* mecze odbędą się 03.04.br.

Źródło: inf. własna

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Agnieszka Kaźmierska

Agnieszka Kaźmierska

Agnieszka - korespondentka z Trójmiasta, a wcześniej z ziemi lubuskiej. Zakochana w siatkówce od przeszło ośmiu lat, a od pięciu w szczęśliwym "związku" z fotografią. Gdy nie piszę newsów, spędzam czas na uczelni, poszerzając swoją wiedzę na temat języków niemieckiego i rosyjskiego. Spotkać mnie można również podczas imprez biegowych i sportowych.

Dodaj komentarz