„Śpieszmy się doceniać gwiazdy tak szybko gasną”

polska„Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą” – tak napisał w swoim wierszu ks. Jan Twardowski. Jednak w odniesieniu do siatkówki, chciałabym te słowa nieco sparafrazować. „Śpieszmy się doceniać gwiazdy tak szybko gasną”. Te słowa nie są oczywiście w tym samym kontekście, w jakim zostały użyte przez księdza. O co dokładniej chodzi?

Chodzi o nie byle jakiego zawodnika LOTOSU Trefla Gdańsk. Nie będzie to żaden obcokrajowiec, lecz młody siatkarz, o którym warto wspomnieć.

Urodzony na Pomorzu, w okolicach małego miasta Lęborka. Zapewne takie dwie informacje powiedzą Wam o kogo chodzi, chociaż w małym stopniu. Dodam, że ów zawodnik reprezentował barwy gdańskiego zespołu. Tak, mowa o Damianie Schulzu.

Pamiętam, że atakujący otrzymał powołanie do szerokiej kadry jakiś czas temu. Niestety, dotychczasowo nie udało mu się wybić do samego składu. Jest to dla mnie dość zastanawiająca sprawa. Wiem, że na tej pozycji mamy niemałe problemy. Jest Bartek Kurek, któremu należą się ukłony za to, co zrobił w Berlinie. Jednak jak na razie brakuje kogoś, kto mógłby zastąpić gracza Asseco Resovii Rzeszów. Wprawdzie jest Dawid Konarski czy nawet teoretycznie Zbigniew Bartman. Nie oszukujmy się jednak, że mała sportowa rywalizacja jest zdrowa i przydałaby się zawodnikom.

Damian mógłby rywalizować z Kurkiem czy Konarskim o wejście do składu. Oczywiście, możecie się ze mną nie zgadzać. Jednak w tym przypadku jest mały, a może i duży problem. Schulz nie miał zbyt wielu okazji zaprezentować się w sezonie. Nie oznacza to jednak, że jest słaby czy przeciętny. Po prostu szkoleniowiec czwartej drużyny PlusLigi decydował się na wystawianie w podstawowym składzie Amerykanina, Murphy’ego Troy’a. Czy postępował dobrze czy źle – poddajmy to ocenie następnym razem. Dodatkowo jeszcze na początku kwietnia Damian musiał pauzować z powodu kontuzji. Nie zagrał wówczas w meczu przeciwko Asseco Resovii. A właśnie wtedy spotkanie w gdańsko – sopockiej Ergo Arenie obserwował szkoleniowiec Polaków, Stephane Antiga. Może jest to jeden powód, dlaczego Damian nie znalazł się w szerokiej kadrze na turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro 2016.

Grę Damiana miałam okazję obserwować kilkakrotnie w trakcie sezonu. Nie wydaje mi się, aby brakowało mu czegoś do gry tzw. rasowego atakującego. 26. latek dobrze prezentuje się w zagrywce czy w swoim elemencie. Nie przypominam sobie meczu, kiedy Schulz zagrałby przeciętnie lub bardzo słabo. Potrafi dać z siebie wszystko, nie patrząc na to czy wychodzi w podstawowym składzie czy jako zmiennik.

Odpowiedzi na pytanie, dlaczego wciąż nie udało mu się znaleźć w czołowym składzie kadry może być wiele. Tę najważniejszą może znać sam trener. Jednak jest to dość ciekawa sytuacja, kiedy wyróżniający się siatkarz może na razie pomarzyć o przyodzianiu biało-czerwonych barw. Może Ty, drogi kibicu, znasz odpowiedź? Albo wiesz w jaki sposób to wyjaśnić?

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Agnieszka Kaźmierska

Agnieszka Kaźmierska

Agnieszka - korespondentka z Trójmiasta, a wcześniej z ziemi lubuskiej. Zakochana w siatkówce od przeszło ośmiu lat, a od pięciu w szczęśliwym "związku" z fotografią. Gdy nie piszę newsów, spędzam czas na uczelni, poszerzając swoją wiedzę na temat języków niemieckiego i rosyjskiego. Spotkać mnie można również podczas imprez biegowych i sportowych.

Dodaj komentarz