Siergiej Tietiuchin: Głównym faworytem Igrzysk Olimpijskich jest Brazylia

Siergiej TietiuchinFrancuzi od dwunastu lat nie zagrali na Igrzyskach Olimpijskich. Ostatni raz na takiej imprezie wystąpili w Atenach (2004), szkoląc się wówczas pod okiem Philippe Blaina.

“Nie wyszedł im ten start. Nawet nie wyszli z grupy, choć mieli mocny zespół. Dwa lata wcześniej zdobyli brązowy medal mistrzostw świata, a w 2003 roku zostali w Berlinie wicemistrzami Europy” – wspomina Siergiej Tietiuchin.

Od tamtego roku wiele zmieniło się w siatkówce. Teraz Francja stała się silniejszym zespołem.

“Francja jest jednym z faworytów igrzysk w Rio de Janeiro. Wielu oczekuje od nich medalu, presję wywierają media. Oni nie są do tego przyzwyczajeni.” – komentuje reprezentant Rosji.

Numerem “jeden” rosyjskiego przyjmującego jest Brazylia. Według Tietiuchina to właśnie ten kraj ma największe predyspozycje do wygrania całego turnieju.

“Oni są doskonale przygotowani. Zagrają u siebie. Dalej wymieniłbym Rosję, Polskę, USA i Włochy. Francja byłaby szóstym kandydatem. To jest obecnie siatkarska elita” – podsumował siatkarz.

Siergiej dodał również, że tak naprawdę wszystkie te drużyny są na podobnym poziomie i tylko boisko pokaże, która z nich zdobędzie złoty medal.

Rosja czy Polska? Która ekipa przechyli szalę zwycięstwa na swoją stronę w sobotnim spotkaniu (13 sierpnia)?

“Sborna jest bardziej doświadczona. Ten fakt może zadecydować o naszej wygranej” – zakończył Rosjanin. 

źródło: plusliga.pl

Rozalia Piątkowska

Rozalia Piątkowska

Moją największą pasją jest siatkówka. Zawsze wiernie kibicuję naszej reprezentacji. Lubię oglądać także sporty zimowe, m.in. łyżwiarstwo szybkie. Uwielbiam aktywnie spędzać czas - jeżdżąc na rolkach, bądź na rowerze. Z redakcją jestem związana od marca 2015 roku.

Dodaj komentarz