Problem Solving Fun Handout Askamanager Resume And Cover Letter That Work Ubi Jus Ibi Remedium Essay Scholarships Write Me Social Studies Book Review 1096 Summary Form Top Annotated Bibliography Proofreading Websites For Masters

Siatkówka w oku Głąba #57

10609031_782404815116303_1324054258_nSiatkówka znajduje się w każdym oku, choć nie w każdym sercu. Jak wygląda siatkówka w krzywym zwierciadle? O finałach LŚ, pustkach na hali, braku Możdżona w Rio i (nie)roztańczonym Andrzeju Wronie.

Ostatni tydzień spędziliśmy wszyscy pod znakiem finałów Ligii Światowej. Serbii serdecznie gratuluję! Jak się impreza dla nas skończyła chyba mówić nie muszę. A nawet jeśli muszę, to nie chcę, a że asertywność jest bardzo dobrą cechą, to ja tę kwestię przemilczę. I przypomnę tylko, że sama kiedyś stwierdziłam, że boję się, że jeśli wygramy LŚ, tak jak w 2012, to na Igrzyskach na pewno przegramy. Logiczne więc jest, że w takich okolicznościach na Rio szykuje się dla nas medal. Co prawda, oglądając ostatnie mecze w wykonaniu naszej reprezentacji, logiczniejsze jest myślenie, że na podium nie staniemy, ale wiara czyni cuda. A w co, jak w co, ale w nich, mimo wszystko, wciąż jeszcze wierzę.

Nie wierzę za to, w to co czyni Stephan Antiga, nie zabierając ze sobą Marcina Możdżonka na Igrzyska Olimpijskie. Gdyby tylko Możdżi był trochę mniejszy, to ja bym była gotowa go spakować w walizkę i wywieźć do tej Brazylii. Niestety, Marcina w młodości karmiono odpadami z Czarnobyla (pozdro dla kumatych), więc nie da rady zrealizować mojego misternego planu. Poleci za to Piotrek Nowakowski. A że ja wredna nie jestem, to lepiej tę kwestię przemilczę.

Planu, co do frekwencji na finałach Ligi Światowej na pewno nie zrealizował PZPS. Oglądając w telewizji pustą halę, zastanawiałam się czy przypadkiem mecze nie rozgrywają się w RPA, czy w innym kraju, w którym zainteresowanie siatkówką jest równie ,,ogromne”. Jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi oczywiście o pieniądze. Wbrew temu co związek myśli, kibice na hajsie nie śpią. Po wydaniu pieniędzy na bilet i zrealizowaniu wszystkich opłat za mieszkanie, prąd, gaz etc., mnie w kieszeni zostało minus 50 złotych, za które mogłam ewentualnie kupić minus chleb i minus herbatę. W tym miejscu pozdrawiam wszystkich studentów, których ten mem, z którego tekst zaczerpnęłam, śmieszy, jednocześnie doprowadzając do łez.

Do łez doprowadził kibiców Andrzej Wrona, oficjalnie oświadczając, że nie zatańczy w ,,Tańcu* z gwiazdami”. Życzliwi płaczą ze smutku, złośliwi ze szczęścia. Sami sobie odpowiedzcie, w której grupie jesteście.

*To się drogie dzieci nazywa pleonazm. Zapamiętajcie, może kiedyś zabłyśniecie na języku polskim.

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Martyna Głąb

Martyna Głąb

Na miłość do siatkówki zapadłam w 2009 roku, gdy przypadkiem trafiłam na mecz reprezentacji w ramach Ligi Światowej. Głąbowy umysł przesiąknięty siatkówką do tego stopnia, że własnego psa marki kundel nazwałam imieniem "Igła". Lubię polskiego rocka, spotkania z przyjaciółmi, "Trylogię" Sienkiewicza i jak Polacy grają tie-breaka. Blada twarz, kilo loków i okulary na ślepotę - ot i cały Głąb.

Dodaj komentarz