Seminar Presentation Outlines Free Research Papers Diabetes Management Cv Emploi Tunisie Popular Case Study Writing Websites For University Resume Format For Arts And Science Students

Serie A: Zwycięstwa Kurka i Żygadły na inaugurację

seriea_mezczyzniWe Włoszech właśnie rozpoczął się sezon tamtejszej Serie A. Najwyższa klasa rozgrywek na półwyspie Apenińskim jest w tym sezonie bardzo interesująca z punktu widzenia polskiego kibica za sprawą występu dwóch polskich zawodników: Bartosza Kurka i Łukasza Żygadły. W pierwszej kolejce zespoły obu Polaków odniosły zwycięstwa.

Sezon rozpoczęło spotkanie Cucine Lube Banca Marche Treia przeciwko Calzedonia Verona. W ekipie gospodarza już drugi sezon występuje Bartosz Kurek. Ekipa z Maceraty w ubiegłym sezonie zdobyła Mistrzostwo Włoch, a w ubiegłym tygodniu zdobyli również Superpuchar. Bez wątpienia do właśnie oni byli uznawani za faworyta w spotkanią z zespołem z Verony. Tymczasem w mecz lepiej weszli wygrywając pierwsza partię właśnie ci, którzy stawiani byli na przegranej pozycji. Kolejne trzy należały już jednak do gospodarzy. Nie było to jednak zdecydowane i pewne zwycięstwo, gdyż Calzedonia miała niemałą szansę na doprowadzenie do tie-break’a, bowiem ostatni set zakończył się po grze na przewagi – 27:25. Bartosz Kurek nie może zaliczyć tego występu do najbardziej udanych. W meczu polski przyjmujący zdobył 8 punktów, notując najsłabsze przyjęcie w całej ekipie. W trakcie meczu został zmieniony przez Jiri’ego Kovara. Najlepiej puntujacym w drużynie był Giulio Sabbi, który zdobył 19 punktów, który zarazem został najlepszym zawodnikiem spotkania. Po przeciwnej stronie siatki bez wątpięnia najlepiej spisywał się Taylor Saner. MVP ostatniej edycji Ligi Światowej skończył 18 z 35 ataków i dorzucił jeszcze jeen punkt bezpośrednio z zagrywki.

Cucine Lube Banca Marche Treia – Calzedonia Verona 3:1 (22:25, 25:21, 25:19, 27:25)

Kolejne “polskie” spotkanie to mecz Diatec Trentino a Tonazzo Padwa. W Trentino ponownie, po dwóch latach przerwy znalazł się Łukasz Żygadło. Bez wątpienia to właśnie ta utytułowana drużyna była zdecydowanym faworytem w spotkaniu. Dla nikogo nie było więc zaskoczeniem, ze mecz zakończył się po szybkich trzech setach. Ekipa z Padwy w żadnym secie nie przekroczyła liczby 20 punktów. Było to jedno ze spotkań, które zakończyły się “w godzinę z prysznicem”, trwało bowiem jeynie 68 minut. Najlepiej punktującym zawodnikiem w zwycięskiej ekipie byl Martin Nemec, który zdobył 14 punktów, w tym kończąc 10 z 17 ataków oraz dorzucając 3 punkty blokiem i jeden bezpośrednio z zagrywki. Łukasz Żygadło zdobył natomiast cztery punkty, kończąc dwa na dwa ataki i dodając punkt w bloku i z zagrywki. Po stronie rywali najlepiej poradził sobie Gonzalo Quiroga, który zobył 11 punktów

Diatec Trentino – Tonazzo Padwa 3:0 (25:19, 25:15, 25:13)

Bardzo ciekawie zapowiadało się także spotkanie Modena VolleySir Safety Perugia. Obie drużyny mają w swoich składach po kilka siatkarskich “gwiazd”. Dosyć ciężko było wskazać jednoznacznego faworyta, więcej osób obstawiała jednak zwycięstwo Perugii. Jak można było przewidzieć mecz był na początku bardzo wyrównany. Po dwóch setach był remis i spotkanie właściwie rozpoczęło się na nowo. Od tej pory znacznie lepszą siatkówkę zagrał zespół z Modeny i to właśnie oni sięgnęli po zwycięstwo w pierwszym swiom meczu tego sezonu. Wspaniałe spotkanie rozegrał Uros Kovacecić, ktory doskonale spisywał się w polu zagrywki notując cztery asy serwisowe. Równie dobrze wychodził mu atak, który miał na poziomie 54%(15 z 28). Niewiele gorzej spisał się atakujący Luca Vettori, zdobywając 15 punktów. Najsłabszym punktem drużyny był w spotkaniu Nemanja Petrić, który zdołał skończyć tylko jeden z 14 ataków. W zespole z Perugii niekwestionowanym liderem był Aleksandar Atanasijević. Młody Serb zdobył 26 punktów i był najlepiej punktującym zawodnikiem w meczu. Reszta drużyny grała jednak o dwie klasy gorzej, przez co nie zdołali wyrać na inaugurację sezonu.

Modena Volley – Sir Safety Perugia 3:1 (24:26, 25:22, 25:20, 25:21)

Równie interesującym spotkaniem było starcie pomiędzy Copra Ardelia Piacenza a CMC Ravenna. Faworytem sotkania byli zdobywcy Pucharu Włoch. Ich rywal to dopiero dziewiąta drużyna poprzedniego sezonu Serie A. Tymczasem już w pierwszym secie Ravenna pokazała, ze nie będą tylko “chłopcami do bicia” i wygrała pierwszego seta. W kolejny lepsza była ekipia z Piacenzy, ale dwie następne partie ponownie należały do gości. Cały mecz był dla obu zespołów bardzo wyczerpujący, trwał niemal dwie pełne godziny, a dwa sety przekroczyły pół godziny. Najlepiej puntującym zawodnikiem w drużynie zwycięzców był Renan Biuatti, który zdobył 21 punktów. Reprezentant Brazylii miał skuteczność w ataku na poziomie 56%(18 z 32), dwa punkty zdobył zagrywką i jeden blokiem. Tyle samo punktów po drugiej stronie siatki zdobył Kevin LeRoux. Francuz miał takie same statystyki w ataku jak brazyljczyk. Ravenna jako zespół znacznie lepiej poradziła sobie w ataku oraz częściej nękała rywala zagrywką.

Copra Ardelia Piacenza – CMC Ravenna 1:3 (23:25, 25:20, 22:25, 17:25)

Jednym z najszybciej rozstrzygniętych spotkań był mecz Revivre Milano z Exprivia Neldiritto Molfetta. Każy chciałby jak najlepiej wejść w sezon, ale ekipa z Mediolanu nie zaliczy inauguracji sezonu do udanych. Exprivia bardzo szybko sobie z nimi poradziła wygrywając w trzech setach. Żaden z nich nie trwał więcej niż 25 minut, a gospodarze tylko w jednej partii zdobyli więcej niz 20 punktów. Po stronie zwycięzców najlepiej spisywał sę znany z polskich parkietów Wytze Kooistra. Holender zobył 14 punktów, w tym 13 w ataku i jeden blokiem. W ekipie przegranej tyle samo punktów zdobył Milan Bencz, jednak gra całej drużyny była znacznie słabsza.

Revivre Milano – Exprivia Neldiritto Molfetta 0:3 (21:25, 20:25, 19:25)

W ostatnim meczu Top Volley Latina zmierzyła się z Vero Volley Monza. Latina zdecydowanie przegrała pierwszego seta, w którym rywal zdominował ich w każdym elemencie gry, grając dwukrotnie lepiej zarówno w ataku jak i przyjęciu. Pozostałe sety należały już jednak do gospodarzy spotkania, mimo iż statystyki nie pokazują znaczącej dominacji. Najlepiej na boisku radził sobie Saša Starović. Serb zdobył 19 punktów. Dobre spotkania po stronie wygranej drużyny rozegrał także Simon van der Voorde. Po drugiej stronie siatki najlepszym graczem był Williams Padura Diaz, który zapisal na swoim koncie 16 punktów, z czego wszystkie zdobyte atakiem.

Top Volley Latina – Vero Volley Monza 3:1 (17:25, 25:20, 25:20, 25:23)

źródło: informacja własna / legavolley.it