Biblical Essay Writing Us Resume Template Download Corrected Essay Paragraph Act Essay Score Of 8 Good Case Study On Company Failures

#Road2Tokyo: kwalifikacje azjatyckie rozstrzygnięte!

W chińskim Jiangmen rozegrany zostały azjatyckie kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020. Podobnie jak w przypadku europejskiego turnieju, o awans walczyło osiem reprezentacji. Przepustkę natomiast wywalczyć mogła tylko jedna z nich. W dniach 7-9 stycznia rozegrana została faza grupowa, w której zespoły podzielone na dwie grupy rozegrały mecze każdy z każdym. Do dalszego etapu przeszły drużyny z pierwszego i drugiego miejsca, które stanęły do walki w półfinałach, a następnie zwycięzcy w finale decydującym o awansie do turnieju olimpijskiego. Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem zmagań w Azji.

FAZA GRUPOWA
GRUPA A (Chiny, Iran, Chińskie Tajpej, Kazachstan)

Początkowo w kwalifikacjach miała wziąć udział reprezentacja Pakistanu, jednak po wycofaniu się drużyny, jej miejsce zajęła kadra narodowa Kazachstanu. W grupie A najlepiej poradzili sobie Irańczycy, którzy wygrali wszystkie swoje mecze nie tracąc przy tym nawet seta. Tuż za nimi uplasowała się reprezentacja Chin, która przegrała tylko jedno spotkanie – właśnie z Persami. Z jednym zwycięstwem na koncie zmagania w turnieju kwalifikacyjnym zakończyła kadra Chińskiego Tajpej, natomiast z jednym wygranym… setem Kazachstan. Wyniki poszczególnych spotkań oraz tabela grupy A prezentują się następująco:

4. Kazachstan 🇰🇿 3 (0) 0 1 9 186 247

GRUPA B (Katar, Indie, Australia, Korea Południowa)

W grupie B walka była bardziej wyrównana. Najsłabiej wypadła reprezentacja Indii, której podobnie jak Kazachom, udało się zwyciężyć tylko jedną partię we wszystkich trzech spotkaniach. Pozostali uczestnicy wygrali po dwa swoje mecze i o awansie zadecydować musiała ilość punktów. Na pierwszym miejscu w tabeli znalazła się kadra narodowa Kataru, która odniosła dwa zwycięstwa bez straty seta, natomiast w porażkę z Koreą odnotowała dopiero w tie-breaku, co dało Katarczykom cenny punkt. Drugą drużyną z awansem okazała się Korea Południowa, która w swoim pierwszym meczu pokonała Australię, co ostatecznie zadecydowało o kolejności obu zespołów w tabeli. Poniżej prezentujemy wyniki poszczególnych spotkań wraz z końcową tabelą grupy B:

FAZA FINAŁOWA

Sobota była dniem półfinałów, w których spotkały się kraje z dwóch przeciwległych krańców Azji. Mecz Irańczyków z Koreańczykami był niezwykle wyrównany i do końca trudno było wyłonić zwycięzcę. Ostatecznie jednak, po pięciosetowym pojedynku lepsi okazali się Persowie. W spotkaniu katarsko-chińskim dominowali gospodarze turnieju kwalifikacyjnego. Wprawdzie reprezentacji Kataru udało się ugrać jedną partię, jednak Chińczycy nie pozwolili na przedłużenie tej rywalizacji do tie-breaka i zakończyli mecz wygrywając czwartego seta. Zatem w finale mieliśmy powtórkę z ostatniego meczu grupy A: po dwóch stronach siatki stanęły reprezentacje Chin oraz Iranu. Gospodarze mieli okazję do rewanżu za porażkę w fazie grupowej, Persowie natomiast zwycięstwem mogli potwierdzić swoją dominację wśród krajów azjatyckich. Ciężko wskazać, co było przyczyną słabej dyspozycji miejcowych siatkarzy, którzy zdołali nawiązać kontakt z przeciwnikami tylko w drugiej partii. Irańczycy natomiast szli pewnie po swoje i zdemolowali reprezentację Chin zdobywając olimpijską przepustkę po trzech szybkich setach.