#ROAD2RIO: PODSUMOWANIE DRUGIEGO DNIA ROZGRYWEK

kwalifikacjeZa nami już drugi dzień walk o przepustkę na Igrzyska Olimpijskie. Dla reprezentacji Bułgarii, Finlandii i Francji były to pierwsze mecze podczas tego turnieju. Z kolei drużyny z Niemiec, Serbii i Rosji grały o kolejne punkty. Kto już dziś jest bliżej upragnionego awansu na najważniejszą sportową imprezę roku, a kto już wie, że igrzyska obejrzy jedynie w telewizji? Zapraszam na podsumowanie drugiego dnia rozgrywek z Berlina.

Grupa A

Najciekawiej zapowiadającym się meczem dzisiejszego dnia można było nazwać rywalizację Niemców z Serbami. Gospodarze turnieju wygrali poniedziałkowy mecz z Belgami. Serbowie natomiast przegrali z naszą reprezentacją, zatem przegrana oznaczałaby dla nich koniec marzeń o Rio. Już w pierwszym secie Niemcy pokazali swoją siłę. Na kolejną partię Serbowie wyszli zdecydowanie bardziej zmotywowani. Oba zespoły długo toczyły wyrównaną walkę. Pierwsi piłkę setową mieli zawodnicy Nikoli Gribcia, jednakże to rywale zapisali również tego seta na swoje konto. Trzeci set lepiej rozpoczęli Niemcy i kontrolowali cały jego przebieg. Wygrali to spotkanie zapewniając sobie miejsce w półfinale, z kolei Serbowie nie wezmą udziału w tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich. Najwięcej punktów w tym meczu zdobył Georg Grozer.

Niemcy- Serbia 3:0 (25:20, 26:24, 25:20)

Niemcy: Kampa, Kaliberda, Boehme, Grozer, Fromm, Collin, Tille(l) oraz Hirsch, Dunnes, Steuerwald P.

Serbia: Jovović, Petrić, Stanković, Atanasijević, Kovacević, Podrascanin, Majstorović(l) oraz Rosić(l), Brdjović, Ivović, Lisinac, Katić, Okolić

Grupa B

W pierwszym z dzisiejszych pojedynków grupy B zaprezentowały się reprezentacje Bułgarii i Finlandii. Choroba Nikołaja Penczewa osłabiła skład Bułgarii z którego kontuzje wykluczyły już Todora Aleksiewa i Cwetana Sokołowa. Pierwszy set tego spotkania był bardzo wyrównany. Ostatecznie padł łupem Bułgarów, mimo iż to ich rywale mieli więcej okazji do rozstrzygnięcia go na swoją korzyść. Drugą partię całkowicie zdominowali podopieczni Plamena Konstantinowa. Trzecią odsłonę meczu lepiej rozpoczęli Skandynawowie. Wypracowali nawet paro punktową przewagę, którą jednak, tak jak w pierwszym secie przeciwnicy zlikwidowali. Mimo to Finowie zdołali wygrać tego seta- świetną zagrywką w końcówce popisał się Sauli Sinkkonen. Czwarty set miał bardzo dynamiczny przebieg. Bułgarzy wygrali tą partię wygrywając zarazem całe spotkanie. Najlepiej punktującym meczu był Todor Skrimov.

Bułgaria- Finlandia 3:1 (29:27, 25:15, 23:25, 25:22)

Bułgaria: Bratojew, Nikołow W., Nikołow N., Josifow, Gradinarow, Skrimow, Salparow(l) oraz Bożiłow, Uczikow, Iwanow

Finlandia: Tervaportti, Siltala, Seppanen, Sinkkonen, Shumov, Ojansivu, Kerminen(l) oraz Hyvarinen, Lehtonen, Krastins

Ostatni mecz dzisiejszego dnia rozegrali zawodnicy z Rosji i Francji. Wiele kibiców czekało na ten mecz, bo przecież naprzeciw siebie stanęli aktualni mistrzowie olimpijscy i aktualni mistrzowie Europy. Pierwszy set lepiej rozpoczęli Francuzi. Bardzo zdecydowanie i szybko rozstrzygnęli go na swoją korzyść. Następna partia była o wiele bardziej zacięta. W końcówce seta lepsi okazali się Rosjanie dysponujący świetnym blokiem. Trzeci set mocno otworzyła Sborna. Podczas pierwszej przerwy technicznej prowadzili 8:6. Jednak podczas drugiej przerwy technicznej widniał wynik 10:16 na korzyść Trójkolorowych. Wspaniałe rozegranie Benjamina Toniuttiego dało efekt nie tylko skutecznej, ale i widowiskowej gry. Tą partię Francuzi również zapisali na swoje konto. W czwartym secie Rosjanie podjęli walkę, jednakże ich rozpędzeni rywale nie dali im szans. Najwięcej punktów dla swojej drużyny zdobył Earvin Ngapeth.

Rosja- Francja 1:3 (15:25, 25:20, 17:25, 19:25)

Rosja: Grankin, Tietiuchin, Aszczew, Michajłow, Wołkow, Kliuka, Wierbow(l) oraz Kowalew, Bakun, Szczerbinin, Markin

Francja: Rouzier, Toniutti, Tillie, Ngapeth, Le Roux, Le Goff, Grebennikov(l)

źródło: inf. własna/ cev.lu