Remove Password From Ppt Presentation Case Study Samsung Note 7 Custom Homework Writer Sites For University What Does The Objective Part Of A Resume Mean Essay About Winston Churchill Life Amazing Cover Letter Examples Pdf

#RIO2016: Świetne otwarcie Polaków, Egipt pokonany!

Polska2Biało-czerwoni w swoim pierwszym meczu podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro, zmierzyli się z reprezentacją Egiptu. Podopieczni Stephane’a Antigi niewątpliwie byli faworytem tego spotkania i w pełni wywiązali się z tej roli. Od początku pierwszej partii polski zespół utrzymywał kilkupunktową przewagę nad rywalem i pewnie wygrał inauguracyjnego seta. W drugiej odsłonie Egipcjanie poprawili swoją grę, ale i tym razem Polacy zdołali pokonać przeciwnika. W trzeciej i ostatniej partii, to kadra Polski cały czas wiodła prym i ostatecznie zapisała na swoje konto pierwsze zwycięstwo.

Już na początku pierwszego seta Polacy wypracowali sobie dwa punkty przewagi m.in. dzięki skutecznemu bloku (6:4). Dwupunktowe prowadzenie nasi siatkarze utrzymywali przez dłuższy czas (9:7). Egipcjanie zaczęli mieć problemy w przyjęciu dobrej zagrywki polskich zawodników, co pozwoliło biało-czerwonym powiększać prowadzenie do trzech “oczek” (13:10). Świetna gra w obronie Pawła Zatorskiego stwarzała polskim graczom wiele okazji do kontr, które najczęściej kończył Bartosz Kurek (16:12). Polscy gracze dobrze prezentowali się również w polu serwisowym, a to decydowało o pewnej przewadze nad rywalem z Egiptu (20:14). Egipcjanie nie mogli znaleźć sposobu na dobrze grających Polaków (22:15). W końcówce inauguracyjnego seta, reprezentacja Polski nie pozwoliła sobie na nerwową grę na przewagi i pewnie wygrała 25:18.

Od pierwszych akcji drugiej odsłony Polacy prezentowali się dobrze, jednak Egipcjanie szybko poprawili swoją grę i to oni uzyskali przewagę (4:2). Podopieczni Stephane’a Antigi zaczęli mieć problemy z przyjęciem zagrywki przeciwnika i to nie pozwalało im na odrobienie strat (8:5). Po przerwie, o którą poprosił trener polskiej drużyny, nasi zawodnicy świetnie zagrali w elemencie bloku dzięki czemu zbliżyli się do rywala na dwa “oczka” (10:8). As serwisowy Karola Kłosa i skuteczny kontratak polskiego zespołu doprowadziły ostatecznie do remisu (10:10). Wyrównana gra nie trwała długo, bowiem Egipcjanie znów zaczęli mocno zagrywać i odzyskali dwupunktowe prowadzenie (12:10). Polacy przez dłuższy czas psuli wiele serwisów, ale w pewnym momencie Mateusz Bieniek świetnie zaprezentował się w tym elemencie i to biało-czerwoni byli górą (16:15). Skuteczne serwisy polskiego środkowego sprawiły wiele kłopotów rywalom z Egiptu, a Polakom dały trzypunktowe prowadzenie (20:17). W końcówce drugiej partii na lidera polskiej ekipy wyrósł Michał Kubiak, który bardzo skutecznie atakował (22:18). Ostatecznie Polacy znów nie dali odrobić strat przeciwnikowi i zwyciężyli 25:20.

Bardzo szybko na otwarciu trzeciego seta, polska drużyna zagrała świetnie w bloku, a następnie w kontrataku (3:1). Szkoleniowiec Egipcjan poprosił o czas dla swojego zespołu, ale to nie pomogło i jego podopieczni wciąż nie potrafili przeciwstawić się Polakom (6:1).  Kadra Egiptu z każdą akcją popełniała coraz więcej błędów, a to wykorzystywali biało-czerwoni, którzy powiększali swoje prowadzenie (8:1). Po przerwie na challenge egipscy siatkarze nie poprawili swojej dyspozycji i wciąż zdarzały im się częste pomyłki w każdym elemencie (10:1). Rywale Polaków cały czas walczyli, ale biało-czerwoni dokonali dwóch zmian w składzie i w dalszym ciągu bardzo dobrze spisywali się w ataku (13:4). Trener Stephane Antiga nie poprzestał na tym i zmienił kolejnych siatkarzy, ale to sprawiło, że biało-czerwoni prezentowali się jeszcze lepiej m.in. w polu serwisowym (16:6). Przerwa wzięta przez szkoleniowca Egiptu wybiła trochę z rytmu Mistrzów Świata, ale trzymali oni wciąż dużą przewagę punktową nad przeciwnikiem (18:9). Wiele popsutych zagrywek po stronie Egiptu nie pozwalało im na odrabianie strat do rywala (21:12). W końcówce trzeciej partii na boisku pojawił się także Bartosz Bednorz, który pomógł drużynie swoim atakiem (23:14). Egipcjanie zdobyli kilka punktów z rzędu, ale to nie wystarczyło i Polacy zwyciężyli 25:17.

Polska – Egipt 3:0 (25:18, 25:20, 25:17)

Polska: Kurek, Łomacz, Bieniek, Kłos, Kubiak, Mika, Zatorski (libero) oraz Konarski, Drzyzga, Buszek, Nowakowski, Bednorz

Egipt: Abou, Abdelrehim, Abdalla, Moneim, Elkobt, Abdelaal (libero) oraz Thakil

Źródło: inf. własna