Essay Book For Mba Scholarship Uss Yorktown Cv 10 Wwii Australia It Resume Format Help Writing A Law Personal Statement Engineering Resume Latex Template The Importance Of Body Language In Presentation Pdf

#Rio2016: Podsumowanie pierwszego dnia zmagań w grupie A

RIOZa nami pierwszy dzień zmagań w ramach turnieju olimpijskiego siatkarzy. Jak zaprezentowały się zespoły wchodzące w skład grupy A (Brazylia, Francja, Kanada, Meksyk, USA, Włochy)? Które reprezentacje rozpoczęły rywalizację w Rio de Janeiro od zwycięstwa? Czy faworyci wywiązali się ze swojej roli? Czy doszło do jakichś niespodziewanych rozstrzygnięć? Jakimi wynikami zakończyły się poszczególne mecze? Którzy siatkarze dostali szansę gry? Jak wygląda aktualna tabela grupy A? Która ekipa zajmuje miejsce na fotelu lidera grupy określanej mianem trudniejszej? Zapraszamy do zapoznania się z naszym krótkim podsumowaniem!

Rywalizacja w grupie A rozpoczęła się od pojedynku włosko – francuskiego. Z tego starcia zwycięsko wyszli Włosi, którzy pokonali Francuzów po rozegraniu trzech setów. To był naprawdę bardzo dobry mecz w wykonaniu siatkarzy z Półwyspu Apenińskiego. Podopieczni trenera Gianlorenzo Blenginiego udowodnili, że są silną drużyną. Czy będą w stanie potwierdzić to w kolejnych spotkaniach? Swoją pierwszą olimpijską konfrontację od „falstartu” zaczęli gospodarze. Premierowa odsłona pojedynku brazylisko – meksykańskiego padła łupem reprezentantów Meksyku. Jednak Canarinhos ocknęli się w odpowiednim momencie i wygrali trzy kolejne akty. Czy pozostałe mecze uda im się otworzyć w lepszym stylu? Pojedynek amerykańsko – kanadyjski został rozstrzygnięty w trzech partiach na korzyść… Kanadyjczyków!!! Amerykanie nie mieli zbyt wiele do powiedzenia w starciu z ekipą z Kraju Klonowego Liścia. Czy Jankesi zdołają się podnieść po tak dotkliwej porażce? Jeśli chodzi o grupę A, to pierwszy dzień zmagań w ramach turnieju olimpijskiego w piłce siatkówej mężczyzn był pełen niespodzianek.

Włochy – Francja 3:0 (25:20, 25:20, 25:15)
Składy:
🇮🇹 Włochy: Juantorena, Giannelli, Zaytsev, Lanza, Piano, Birarelli, Colaci (L) oraz Antonov
🇫🇷 Francja: Rouzier, Toniutti, Tillie, N’Gapeth, Le Roux, Le Goff, Grebennikov (L) oraz Pujol, Rossard

Brazylia – Meksyk 3:1 (23:25, 25:19, 25:14, 25:18)
Składy:
🇧🇷 Brazylia: Bruno, Eder, Wallace, Lucas, Lucarelli, Mauricio, Sergio (L) oraz William, Felipe, Evandro
🇲🇽 Meksyk: Vargas, Guerra, Rangel P., Bajaras, Cordova, Aguliera, Rangel L. (L) oraz Ruiz, Perales, Quinones, Orellana, Martinez

USA – Kanada 0:3 (23:25, 17:25, 23:25)
Składy:
🇺🇸 USA: Anderson, Russell, Sander, Lee, Christenson, Holt, Shoji E. (L) oraz Priddy
🇨🇦 Kanada: Sanders, Perrin, Hoag, Duff, Schmitt, Vigrass, Bann (L) oraz Verhoeff, Marshall

TABELA

źródło: informacja własna

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Ewa Cieślar

Ewa Cieślar

Pochodzę z Ustronia, ale aktualnie mieszkam w Krakowie, gdzie studiuję. Moją największą pasją jest sport. Staram się prowadzić aktywny tryb życia. Jestem uzależniona od oglądania sportowych zmagań i kibicowania. Moja miłość do siatkówki trwa już ponad dekadę. Nie mam wątpliwości co do tego, że to właśnie siatkówka jest moją ulubioną dyscypliną sportową. Niestety gram w nią tylko amatorsko. W redakcji VOLLEYWORLD zajmuję się m.in. pisaniem artykułów i rekrutowaniem nowych współpracowników.

Dodaj komentarz