#RIO2016: Podsumowanie piątego dnia zmagań rozgrywek siatkarzy w grupie A

RIOZa nami piąty dzień zmagań w ramach turnieju olimpijskiego w piłce siatkowej mężczyzn! W hali widowiskowo-sportowej Ginásio do Maracanãzinho w tym dniu w grupie A zmierzyły się ze sobą reprezentacje: USA i Meksyku, Włoch i Kanady oraz Brazylii i Francji. Jakimi wynikami zakończyły się poszczególne spotkania? Jak ostatecznie wygląda tabela grupy A po zakończeniu pierwszej fazy rozgrywek? Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z wynikami!

 

 

USA – Meksyk  3:0 (25:23, 25:11, 25:19)

Składy:

USA: Anderson, Russell, Sander, Lee, Christenson, Holt, Shoji E. (libero) oraz Priddy, Troy (12),  Shoji K.,  Smith

Meksyk:  Vargas, Guerra, Rangel P., Barajas, Cordova, Aguilera, Rangel J. (libero) oraz Ruiz, Perales, Quinones, Orellana, Martinez

 

Włochy – Kanada  1:3 (23:25, 17:25, 25:16, 21:25)

Składy:

Włochy:  Vettori, Juantorena, Giannelli, Lanza, Buti, Antonov, Colaci (libero) oraz Sottile, Rossini i Zaytsev

Kanada: Sanders, Perrin, Hoag, Duff, Schmitt, Vigrass, Bann (libero) oraz Verhoeff, Jansen, Winters, Blankenau, Marshall

 

Brazylia – Francja 3:1 (25:22, 22:25, 25:20, 25:23)

Składy:

Brazylia: Bruno, Wallace, Felipe, Mauricio, Lucas, Ricardo, Sergio (libero) oraz William, Evandro

Francja: Rouzier, Toniutti, Tillie, N’gapeth, Le Roux, Le Goff, Grebennikov (libero) oraz Pujol, Rossard

Zdecydowanymi faworytami pojedynku USA – Meksyk byli Amerykanie, którym reprezentacja Meksyku jedynie w pierwszej partii sprawiła małe problemy. Podopieczni Johna Sperawa w trzech partiach pokonali swojego południowego sąsiada i dość pewne zameldowali się w ćwierćfinale olimpijskiej rywalizacji. Pewni awansu z pierwszego miejsca Azzurri do spotkania z reprezentacją Kanady przystąpili w nieco odmienionym składzie, w miejsce Ivana Zaysteva pojawił się Luca Vettori, a za Matteo Piano zagrał Oleg Antonov. Lepsi w tym starciu okazali się być podopieczni Glenna Hoaga, który pokonując włoski zespół 3: 1 zapewnili sobie awans do ¼ olimpijskiej rywalizacji. Ostatni mecz w grupie A, w którym po zwycięstwie Kanady stawką było miejsce w ćwierćfinale to starcie gospodarzy, aktualnych wicemistrzów świata z LesBleus, mistrzami starego kontynentu. Więcej szczęścia w tej rywalizacji mieli Brazylijczycy, którzy zwyciężając na własnym terenie 3: 1 odesłali podopiecznych  Laurenta Tillie  do domu.

TABELA PO ZAKOŃCZENIU RYWALIZACJI GRUPOWEJ
PUNKTY ZWYCIĘSTWA PORAŻKI
1 WŁOCHY 12 4 1
2 KANADA 9 3 2
3 STANY ZJEDNOCZONE 9 3 2
4 BRAZYLIA 9 3 2
5 FRANCJA 6 2 3
6 MEKSYK 0 0 5

źródło: fivb.org/informacja własna

Joanna Kosińska

Joanna Kosińska

Studentka administracji na Uniwersytecie Jagiellońskim, której największą pasją jest sport. Miłością do siatkówki zarażona przez tatę, który jakieś 15 lat temu ulubione dobranocki w telewizji przełączał na plusligowe spotkania ;)

Dodaj komentarz