#Rio2016: Podsumowanie drugiego dnia zmagań w grupie A

RIOZa nami drugi dzień zmagań w ramach turnieju olimpijskiego w piłce siatkowej mężczyzn, który rozgrywany jest w hali widowiskowo-sportowej Ginásio do Maracanãzinho. Jak przebiegała wtorkowa rywalizacja w grupie A? Które reprezentacje zaznały smaku zwycięstwa, a które musiały przełknąć gorycz porażki? Jakimi wynikami zakończyły się poszczególne pojedynki: francusko-meksykański, włosko-amerykański i brazylijsko-kanadyjski? Czy po raz kolejny doszło do niespodziewanych rozstrzygnięć? Którzy siatkarze pojawili się na boisku? Która drużyna znajduje się na czele tabeli grupy A? Zapraszamy do zapoznania się z naszym podsumowaniem!

Pierwsze zwycięstwo zanotowali na swoim koncie Francuzi. Trójkolorowi wywalczyli komplet punktów w starciu z reprezentacją Meksyku. Jednak niewątpliwie nie można jeszcze mówić o przełamiu, ponieważ Meksyk jest teoretycznie najsłabszym zespołem w grupie A (26. miejsce w rankingu FIVB). Jak zaprezentują się podopieczni trenera Laurenta Tillie w dalszej części turnieju olimpijskiego? Czy wtorkowy triumf podniósł morale w francuskich szeregach? Niepokonani pozostają Włosi i Brazylijczycy. Siatkarze z Półwyspu Apenińskiego potrzebowali czterech setów, żeby pokonać Amerykanów. Azzurri rozegrali kolejny świetny mecz i zajmują miejsce na fotelu lidera grupy A. Co dzieje się z Jankesami? Czy reprezentacja USA zdoła jeszcze powalczyć o awans do ćwierćfinałów? Pojedynek brazylijsko – kanadyjski był niezwykle zacięty. Inauguracyjną partię wygrali Kanadyjczycy, ale w końcówkach trzech kolejnych aktów więcej zimnej krwi zachowali Canarinhos. Zarówno Brazylia, jak i Kanada udowodniły, że są bardzo dobrymi drużynami. Czy potwierdzą to w pozostałych spotkaniach?

Francja – Meksyk 3:0 (25:18, 25:12, 25:22)
Składy:
🇫🇷 Francja: Rouzier, Toniutti, Tillie, N’Gapeth, Le Roux, Le Goff, Grebennikov (L)
🇲🇽 Meksyk: Vargas, Guerra, Rangel P., Barajas, Cordova, Aguilera, Rangel J. (L) oraz Ruiz, Perales, Quinones, Orellana

Włochy – USA 3:1 (28:26, 20:25, 25:23, 25:23)
Składy:
🇮🇹 Włochy: Juantorena, Giannelli, Zaytsev, Lanza, Piano, Birarelli, Colaci (L) oraz Sottile, Rossini, Buti, Antonov
🇺🇸 USA: Anderson, Russell, Sander, Lee, Christenson, Holt, Shoji E. (L) oraz Shoji K.

Brazylia – Kanada 3:1 (24:26, 25:18, 25:22, 25:17)
Składy:
🇧🇷 Brazylia: Bruno, Eder, Wallace, Lucas, Lucarelli, Mauricio, Sergio (L) oraz William, Felipe, Evandro
🇨🇦 Kanada: Sanders, Perrin, Hoag, Duff, Schmitt, Vigrass, Bann (L) oraz Verhoeff, Vandoorn, Blakenau, Marshall

TABELA

źródło: informacja własna

Ewa Cieślar

Ewa Cieślar

Pochodzę z Ustronia, ale aktualnie mieszkam w Krakowie, gdzie studiuję. Moją największą pasją jest sport. Staram się prowadzić aktywny tryb życia. Jestem uzależniona od oglądania sportowych zmagań i kibicowania. Moja miłość do siatkówki trwa już ponad dekadę. Nie mam wątpliwości co do tego, że to właśnie siatkówka jest moją ulubioną dyscypliną sportową. Niestety gram w nią tylko amatorsko. W redakcji VOLLEYWORLD zajmuję się m.in. pisaniem artykułów i rekrutowaniem nowych współpracowników.

Dodaj komentarz