#PucharPolski: Znamy pierwszych ćwierćfinalistów – podsumowanie 3. rundy

 

W trzeciej rundzie Pucharu Polski zmierzyły się ze sobą cztery zwycięskie ekipy z poprzedniego etapu. Wygrane zespoły nie tylko awansowały do ćwierćfinału, w którym zmierzą się z plusligowymi drużynami, ale też rozegrają pierwszy w historii Puchar KRISPOL 1. Ligi.

Trzecią rundę otworzył mecz pomiędzy ekipami z Głogowa i Tomaszowa Mazowieckiego. Obaj przeciwnicy spotkali się po dwóch stronach siatki już dzień wcześniej, rozgrywając ligowe spotkanie w ramach 11. kolejki. Wówczas beniaminek sensacyjnie pokonał tomaszowian po czterech setach, notując drugie zwycięstwo w sezonie i cenny komplet punktów w tabeli. Niedzielny pojedynek był więc dla podpiecznych Bartłomieja Rebzdy szybką okazją do rewanżu za ligową porażkę. Siatkarze Lechii przystąpili do meczu niezwykle skoncentrowali. Kontrolowali przebieg gry i pewnie szli po zwycięstwo, wygrywając dwa pierwsze sety ze znaczną przewagą. Zdeterminowani głogowianie szybko jednak zaczęli odrabiać straty i w dwóch kolejnych partiach przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę. W tie-break'u jednak zespół z Tomaszowa Mazowieckiego powrócił do swojej dobrej gry, przez co ekipa Dominika Walencieja nie miała w tej odsłonie zbyt wiele do powiedzenia i po trwającym ponad dwie godziny pojedynku zakończyła rywalizację w Pucharze Polski.

Drugi mecz trzeciej rundy rozegrany został trzy dni później w Bielsku-Białej, gdzie miejscowy klub podjął ekipę Exact Systems Norwid Częstochowa. Te dwa zespoły z kolei spotkały się ze sobą niespełna miesiąc wcześniej, również w Hali pod Dębowcem, w ramach 8. kolejki KRISPOL 1. Ligi. Wówczas gospodarze pozwolili ekipie spod Jasnej Góry na wygranie tylko jednego seta. Tym razem jednak nie pozostawili swoim gościom żadnych złudzeń. Od początku do końca mecz przebiegał pod dyktando podopiecznych Harrego Brokkinga, wśród których na parkiecie wyróżniali się przyjmujący Sergiej Kapelus i środkowy Bartosz Cedzyński. Obie ekipy nie wystrzegały się również błędów własnych, co również wpłynęło na jakość tego spotkania. Ostatecznie jednak to gospodarze wygrali pewnie trzy partie, uzyskując tym samym awans do ćwierćfinału Pucharu Polski.

NR MECZU
DATA
GOSPODARZE
WYNIK
GOŚCIE
mecz nr 19
27.11.2019 r.
zwycięzca meczu nr 16:
BBTS Bielsko-Biała
3:0 (25:22, 25:21, 25:16)
zwycięzca meczu nr 15:
Exact Systems Norwid Częstochowa
mecz nr 20
24.11.2019 r.
zwycięzca meczu nr 18:
SPS Chrobry Głogów
2:3 (16:25, 21:25, 25:23, 25:21, 8:15)
zwycięzca meczu nr 17:
Lechia Tomaszów Mazowiecki
Ćwierćfinały w styczniu, przedtem jednak czas na finał

W tym sezonie postanowiono urozmaicić zmagania w ramach Pucharu Polski, organizując dodatkowy turniej. Po raz pierwszy w historii rozegrany zostanie Puchar KRISPOL 1. Ligi, w którym zmierzą się zwycięzcy spotkań trzeciej rundy – Lechia Tomaszów Mazowiecki oraz BBTS Bielsko-Biała. Obie drużyny rozegrają dwa finałowe pojedynki, które zaplanowane zostały na 10 grudnia (w Bielsku-Białej) i 19 grudnia (w Tomaszowie Mazowieckim). Zwycięzca dwumeczu oprócz trofeum otrzyma również nagrodę pieniężną. Dodatkowo siedmiu najlepszych zawodników obu zespołów zostanie uhonorowanych nagrodami indywidualnymi.

źródło: pzps.pl / opracowanie własne
fot. Daria Jańczyk (VOLLEYWORLD / Daria Jańczyk Photography)

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Anna Maria Węglicka

Anna Maria Węglicka

Pochodzę z Przasnysza, jednak od kilku lat mieszkam w Warszawie, gdzie pracuję i narzekam na niedosyt siatkarskich wydarzeń ;) Pasją do siatkówki zaraził mnie mój Dziadek. W tej dyscyplinie sportu najbardziej interesuje mnie historia reprezentacji Polski, nie wyobrażam sobie też, by po meczu nie zajrzeć w "cyferki", czyli statystyki z rozegranego spotkania. Na co dzień nie potrafiłabym funkcjonować bez przyjaciół, muzyki, dobrej książki czytanej wieczorem i kawy ;) Z VOLLEYWORLDem związana jestem od jego powstania. I chociaż początkowo byłam dość sceptycznie nastawiona do tego pomysłu, teraz przyznaję, że była to jedna z najlepszych decyzji w moim życiu :)