#PucharPolski: rundy wstępne – wyniki

 

W październiku rozpoczęły się zmagania Pucharu Polski. Na początek rozegrane zostały dwie rundy wstępne, w których zmierzyły się zespoły z lig wojewódzkich oraz z II ligi. Wyłonione w ten sposób dwie wygrane drużyny uzyskały prawo do przystąpienia do turnieju w bieżącym sezonie. Gospodarzami pojedynków były ekipy z niższej klasy rozgrywkowej, a w przypadku spotkania klubów z tej samej ligi – zespół zajmujący po minionym sezonie niższe miejsce w klasyfikacji końcowej. Poniżej prezentujemy wyniki spotkań rozegranych w poszczególnych rundach.

I RUNDA WSTĘPNA

Pierwsza runda wstępna została rozegrana w środę, 2 października. Trzej zwycięzcy lig wojewódzkich oraz pięć drugoligowych drużyn systemem pucharowym rozegrało po jednym spotkaniu. Wygrani tych meczów uzyskali prawo do dalszej gry, przegrani zakończyli swoją rywalizację w Pucharze Polski. Oto jak prezentowały się wyniki tych pojedynków:

NR MECZU
GOSPODARZE
WYNIK
GOŚCIE
mecz nr 1
UKS ŻAK Krzeszyce
(liga wojewódzka – lubuskie)
0:3 (15:25, 13:25, 28:30)
STS Olimpia Sulęcin
(II liga – grupa I)
mecz nr 2
KS Camper Wyszków
(liga wojewódzka – mazowieckie)
1:3 (22:25, 14:25, 25:21, 16:25)
SPS KONSPOL Słupca
(II liga – grupa I)
mecz nr 3
Enea KKS Kozienice
(II liga – grupa VI)
3:1 (12:25, 25:19, 25:17, 25:19)
Tubądzin Volley MOSiR Sieradz
(II liga – grupa III)
mecz nr 4
KS Powiślak Końskowola
(liga wojewódzka – lubelskie)
0:3 (17:25, 12:25, 20:25)
SMS PZPS III Spała
(II liga – grupa III)

II RUNDA WSTĘPNA

W drugiej rundzie wstępnej spotkali się wygrani poprzednich pojedynków i również rozegrały po jednym meczu. Byli to przedstawiciele II ligi, zatem gospodarzami spotkań były drużyny niżej sklasyfikowane w poprzednim sezonie. Wyłonieni w ten sposób zwycięzcy, czyli SPS KONSPOL Słupca oraz SMS PZPS III Spała, uzyskali prawo do przystąpienia w rundach właściwych Pucharu Polski.

NR MECZU
GOSPODARZE
WYNIK
GOŚCIE
mecz nr 5
zwycięzca meczu nr 2:
SPS KONSPOL Słupca
3:2 (18:25, 25:20, 19:25, 25:19, 17:15)
zwycięzca meczu nr 1:
STS Olimpia Sulęcin
mecz nr 6
zwycięzca meczu nr 4:
SMS PZPS III Spała
3:0 (25:21, 25:19, 25:22)
zwycięzca meczu nr 3:
Enea KKS Kozienice

źródło: pzps.pl / opracowanie własne
fot. Anna Wincek (VOLLEYWORLD)

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Anna Maria Węglicka

Anna Maria Węglicka

Pochodzę z Przasnysza, jednak od kilku lat mieszkam w Warszawie, gdzie pracuję i narzekam na niedosyt siatkarskich wydarzeń ;) Pasją do siatkówki zaraził mnie mój Dziadek. W tej dyscyplinie sportu najbardziej interesuje mnie historia reprezentacji Polski, nie wyobrażam sobie też, by po meczu nie zajrzeć w "cyferki", czyli statystyki z rozegranego spotkania. Na co dzień nie potrafiłabym funkcjonować bez przyjaciół, muzyki, dobrej książki czytanej wieczorem i kawy ;) Z VOLLEYWORLDem związana jestem od jego powstania. I chociaż początkowo byłam dość sceptycznie nastawiona do tego pomysłu, teraz przyznaję, że była to jedna z najlepszych decyzji w moim życiu :)