Order Essay Example About Myself Form 10 Summary Of Picture Bride Robert Crews Stanford Cv Timex Moxikind Cv Disagreeable Topics For Essays 38 Temoins Critique Essay

Przegląd Olimpijski #10: Tunezja

 

Reprezentacja Tunezji to 16. zespół w rankingu FIVB oraz aktualny mistrz Afryki. Bilety do Tokio udało się jej zdobyć za drugim razem – podczas turnieju interkontynentalnego w Gdańsku (9-11 sierpnia 2019 roku) zdołała ugrać jedynie honorową partię, natomiast w ramach afrykańskiego turnieju kontynentalnego w Kairze (7-11 stycznia 2020 roku) była bezkonkurencyjna przegrywając zaledwie seta. W fazie grupowej XXXII Letnich Igrzysk Olimpijskich (grupa B) przeciwnikami Tunezyjczyków będą kolejno: Brazylijczycy (24.07), Francuzi (26.07), Amerykanie (28.07), Argentyńczycy (30.08) i Rosjanie (1.08).

W tym roku siatkarze halowi przystąpią do olimpijskiej rywalizacji po raz piętnasty, a dla Tunezyjczyków będą to siódme igrzyska. Mieli zadebiutować w Meksyku, ale ostatecznie wycofali się z rozgrywek – dzięki temu pierwszą i dotychczas jedyną szansę na zaprezentowanie się mieli wówczas Belgowie. Debiut zaliczyli zatem w Monachium, gdzie w fazie grupowej nie byli w stanie nawiązać wyrównanej walki z żadną drużyną, a w zakończonym porażką pojedynku o 11. miejsce urwali chociaż seta graczom RFN. W 1980 roku ponownie zrezygnowali z udziału – tym razem zastąpili ich ówcześni wicemistrzowie Afryki, czyli Libijczycy. Było im dane zagrać w Los Angeles, ponieważ kilka ekip się wycofało. W starciach z grupowymi rywalami nie mieli zbyt wiele do powiedzenia, ale potem pokonali Egipcjan w tie-breaku i tym samym uplasowali się na 9. pozycji. Cztery lata później zamknęli klasyfikację generalną zajmując 12. lokatę. W 1996 roku razem z Polakami znaleźli się na samym dole tabeli. Podobnie było w Atenach i Londynie, natomiast miejsce współdzielili odpowiednio z Australijczykami oraz Brytyjczykami. Nie da się ukryć, że ich ewentualne wyjście z grupy w Tokio byłoby sensacją, tym bardziej, że zostali przypisani do tej przynajmniej teoretycznie silniejszej grupy.

Jeśli chodzi o mistrzostwa świata, które do tej pory odbyły się dziewiętnaście razy, to reprezentacja Tunezji wystąpiła na dziewięciu z nich. Najlepszy wynik osiągnęła w 2006 roku – razem z Kubańczykami została sklasyfikowana na 9. pozycji. Kilkakrotnie brała również udział w Pucharze Świata najczęściej jednak finalizując go na ostatniej lokacie. Zabrakło jej tylko w dwóch edycjach mistrzostw Afryki (1989, 2001), a najsłabiej wypadła w 2009 roku (5. miejsce). Co do pozostałych odsłon, to finalizowała je na podium. W swoim dorobku ma rekordową liczbę złotych medali, czyli 10. Ponadto 7 srebrnych i 2 brązowe krążki .Warto podkreślić, że w latach 2005-2015 aż sześć razy triumfowali Egipcjanie, a w 2017 roku ich świetną passę przerwali właśnie Tunezyjczycy dodatkowo broniąc tytułu w 2019 roku.

Selekcjonerem reprezentacji Tunezji jest Antonio Giacobbe, który zdecydował, że na Igrzyska Olimpijskie w Tokio poleci następująca “dwunastka”:
Rozgrywający: Khaled Ben Slimene, Mehdi Ben Cheikh
Atakujący:  Wassim Ben Tara, Hamza Nagga
Środkowi: Selim Mbareki, Omar Agrebi, Ahmed Kadhi
Przyjmujący: Elyes Karamosli, Mohamed Ali Ben Othmen Miladi, Aymen Bouguerra, Ismail Moalla
Libero: Saddem Hmissi

źródło: informacja własna

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Ewa Cieślar

Ewa Cieślar

Pochodzę z Ustronia, ale aktualnie mieszkam w Krakowie, gdzie studiuję. Moją największą pasją jest sport. Staram się prowadzić aktywny tryb życia. Jestem uzależniona od oglądania sportowych zmagań i kibicowania. Moja miłość do siatkówki trwa już ponad dekadę. Nie mam wątpliwości co do tego, że to właśnie siatkówka jest moją ulubioną dyscypliną sportową. Niestety gram w nią tylko amatorsko. W redakcji VOLLEYWORLD zajmuję się m.in. pisaniem artykułów i rekrutowaniem nowych współpracowników.