#PozaBoiskiem: Podsumowanie wydarzeń (25.06-08.07)

 

 Dziś pod naszą lupą: budowa Będzin Areny, turniej mini siatkówki w Zabrzu, a także siatkarze z Olsztyna ze swoimi numerami. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z artykułem.

Budowa Będzin Areny
W Będzinie powstanie hala sportowa, w której zawodnicy MKS-u Będzin będą rozgrywali spotkania w ramach PlusLigi. Oprócz tego w nowym obiekcie organizowane będą inne – sportowe bądź kulturalne wydarzenia, z kolei fani muzyki w wolnym czasie będą mogli wybrać się na dane koncerty. W hali tej będą mieścić się między innymi trzy boiska, klub fitness, siłownia, sauna oraz kawiarnia. Trybuny zaś będą przygotowane na 2500 osób. Wykonawcą obiektu została firma TAMEX Obiekty Sportowe S.A.

Turniej mini siatkówki w Zabrzu
W miniony weekend w hali MOSiR w Zabrzu miał miejsce turniej mini siatkówki Kinder+Sport. W rozgrywkach wzięli udział młodzi sportowcy. Do finału zostały wyłonione po dwa zespoły z każdego województwa. Nie mogło także zabraknąć atrakcji. Zarówno dla uczestników, jak i kibiców przygotowana była strefa Kinder+Sport Joy of Moving, która miała na celu zachęcić najmłodszych do aktywności fizycznej. Oprócz tego, niedaleko hali na powstałych boiskach do siatkówki plażowej pojawili się animatorzy oraz Ambasadorzy – Piotr Gruszka wraz z Sebastianem Świderskim, którzy poprowadzili wspólny trening. Byli siatkarze od wielu lat wspierają rozgrywki Kinder+Sport.

Olsztynianie wybrali numery
Zawodnicy Indykpolu AZS Olsztyn wybrali numery, z jakimi zagrają na koszulkach w przyszłym sezonie PlusLigi: Mateusz Kańczok – 1,  Jan Hadrava – 2, Michał Żurek – 3, Marcel Lux – 4, Miłosz Zniszczoł – 5, Robbert Andringa – 6, Siergiej Kapelus – 7, Paweł Pietraszko – 9, Radosław Gil – 10, Paweł Woicki – 12, Sebastian Warda – 13, Jakub Urbanowicz – 14, Mateusz Poręba – 16, Jakub Zabłocki – 17. Stroje dla graczy podobnie, jak zeszłym sezonie, przygotuje firma EYE Sport Wear.

źródło: assecoresovia.pl / mksbedzin.pl / indykpolazs.pl/ informacja własna
Fot. Kinga Kembrowska (VOLLEYWORLD)

Komentarze
Rating: 5.0. From 1 vote.
Please wait...
Rozalia Piątkowska

Rozalia Piątkowska

Moją największą pasją jest siatkówka. Zawsze wiernie kibicuję naszej reprezentacji. Lubię oglądać także sporty zimowe, m.in. łyżwiarstwo szybkie. Uwielbiam aktywnie spędzać czas - jeżdżąc na rolkach, bądź na rowerze. Z redakcją jestem związana od marca 2015 roku.