#PozaBoiskiem: Podsumowanie wydarzeń (18.06-24.06)

 

Dziś pod naszą lupą: zakończenie roku szkolnego w Gdańsku, program „Junior Club”, a także Dni Lubina 2018 razem z siatkarzami. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z artykułem.

Zakończenie roku szkolnego na sportowo
We wtorek 19 czerwca, klasy uczestniczące w programie „Siatkarz z klasą” oraz w koszykarskim projekcie „Trefl Sopot z klasą” spotkały się w sali treningowej Ergo Areny, aby zakończyć rok szkolny 2017/2018. Uczniowie wzięli udział w sportowych zmaganiach. Następnie wręczono im puzzle Trefl. W minionym sezonie zawodnicy siatkarskiej drużyny – Damian Schulz, Wojciech Ferens, Daniel McDonnell, Patryk Niemiec oraz Michał Kozłowski byli opiekunami dzieci. Spotykali się z nimi zarówno podczas meczów, jak i również w szkołach. Projekt „Siatkarz z klasą” miał na celu promocję siatkówki, aktywności fizycznej, a także ukazanie najmłodszym, jakie wartości są ważne w życiu człowieka. W ramach projektu uczniowie mieli kilka powierzonych zadań do wykonania. Podczas wtorkowego spotkania było wiele uśmiechu na twarzach dzieci. Nie mogło także zabraknąć czasu na wspólne zdjęcia z graczami Trefla Gdańsk i Trefla Sopot.

Program „Junior Club” zakończony
W minioną środę zawodnik ONICO Warszawa – Paweł Mikołajczak – wręczył nagrody zwycięzcom projektu Junior Club. Wszystkie przygotowane nagrody główne trafiły w ręce uczniów Zespołu Szkół w Nagoszewie. Była to bowiem najbardziej zaangażowana szkoła zakończonego sezonu PlusLigi. Na młodych kibiców czekały także upominki w kategorii najaktywniejsza klasa, a także najaktywniejszy uczeń. W ramach nagrody uczniowie uczestniczyli także w meczu biało-czerwonych, którzy zmagali się w Siatkarskiej Lidze Narodów podczas pierwszego weekendu. Następna edycja programu Junior Club będzie miała miejsce w październiku.

Dni Lubina 2018
W dniach 22-24 czerwca obchodzone były Dni Lubina 2018. Została utworzona Lubińska Strefa Sportu, zatem nie mogło zabraknąć przedstawicieli siatkarskiej drużyny Cuprum Lubin. W celu promowania aktywności fizycznej, a także zdrowego stylu życia w wydarzeniu wzięli udział zawodnicy z grup młodzieżowych, a także gracze PlusLigi – Filip Biegun oraz Marcin Kryś.

źródło: sport.trefl.com / onicowarszawa.pl / ks.cuprum.pl / informacja własna
Fot. Aneta Serafin (VOLLEYWORLD)

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Rozalia Piątkowska

Rozalia Piątkowska

Moją największą pasją jest siatkówka. Zawsze wiernie kibicuję naszej reprezentacji. Lubię oglądać także sporty zimowe, m.in. łyżwiarstwo szybkie. Uwielbiam aktywnie spędzać czas - jeżdżąc na rolkach, bądź na rowerze. Z redakcją jestem związana od marca 2015 roku.