Dynamics Ax Resume Henneguya Classification Essay Lermontov A Hero Of Our Time Summary By Macbeth Shakespeare Summary Popular School Critical Essay Examples

Polscy siatkarze odznaczeni

POLSKA100Śmiało można rzec, iż polska siatkówka jest w stanie konkurować z innymi dyscyplinami sportowymi i jest jedną z tych, w których Polska jest w stanie osiągnąć bardzo wiele. I choć jest to zasługa zawsze całego zespołu i sztabu ludzi, warto też wspomnieć o zawodnikach, bo to oni wychodzą na boisko i dają z siebie wszystko. Dlatego nikogo nie powinno dziwić, iż tak często możemy czytać o różnorakich nagrodach dla siatkarzy.

A takich nie brakuje, nawet jeśli chodzi o rangę państwową. Złoty medal ubiegłorocznych Mistrzostw Świata spowodował lawinę gratulacji, ale także i odznaczeń od prezydenta Rzeczypospolitej Polski.

Podopieczni Stephana Antigi przygotowują się aktualnie do występów w ramach Mistrzostw Europy. I to właśnie do Spały przyjechali przedstawiciele naszego kraju, aby odznaczyć pięciu zawodników, którzy z powodów niezależnych od siebie nie mogli odebrać ich osobiście w Warszawie. I tak środkowi, Marcin Możdżonek oraz Piotr Nowakowski zostali odznaczeni Krzyżami Oficerskimi Orderu Odrodzenia Polski, zaś Rafał Buszek, Dawid Konarski oraz Michał KubiakZłotymi Krzyżami Zasługi.

Źródło: inf. własna

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Agnieszka Kaźmierska

Agnieszka Kaźmierska

Agnieszka - korespondentka z Trójmiasta, a wcześniej z ziemi lubuskiej. Zakochana w siatkówce od przeszło ośmiu lat, a od pięciu w szczęśliwym "związku" z fotografią. Gdy nie piszę newsów, spędzam czas na uczelni, poszerzając swoją wiedzę na temat języków niemieckiego i rosyjskiego. Spotkać mnie można również podczas imprez biegowych i sportowych.

Dodaj komentarz