#PozaBoiskiem: Podsumowanie wydarzeń (14.05-20.05)

 

Dziś pod naszą lupą "Siatkarska sztafeta pokoleń", wizyta Łuczniczki Bydgoszcz w Zespole Szkół nr 24, a także podziękowania prezydenta Bydgoszczy, skierowane do Wojciecha Jurkiewicza. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z artykułem. 

"Siatkarska sztafeta pokoleń"
Zespół Szkół nr 26 im Huberta Wagnera w Bydgoszczy obchodził swoje święto. Była to idealna okazja do promocji siatkówki. Nie mogło więc zabraknąć siatkarzy oraz szkoleniowca ekipy znad Brdy. Patryk Akala, Adam Kowalski, Wojciech Jurkiewicz oraz trener Jakub Bednaruk w ramach „Siatkarskiej sztafety pokoleń” rozegrali z uczniami mecz. Opowiedzieli także o tym, jak ważne jest prowadzenie zdrowego trybu życia. Na koniec spotkania, uczestnikom zostały wręczone zdjęcia drużyny. Oprócz tego była także możliwość zakupu gadżetów w sklepiku klubowym.

Wizyta w ZS nr 24
We wtorek, 15 maja drużyna Łuczniczki Bydgoszcz zawitała do miejscowego Zespołu Szkół nr 24. Na spotkanie przybyli: Piotr Sieńko, Bartosz Filipiak, Wojciech Kowalski, Kacper Bobrowski, Mateusz Sacharewicz oraz trener Przemysław Michalczyk. Uczniowie, którzy podczas plusligowych meczów kibicowali bydgoskiej ekipie, mieli także okazję, by zadać wiele pytań zawodnikom i zaspokoić swoją ciekawość.

Miasto dziękuje Wojtkowi Jurkiewiczowi 
Zakończony niedawno sezon PlusLigi był ostatnim dla Wojciecha Jurkiewicza. Kapitan Łuczniczki Bydgoszcz po osiemnastu latach gry w najwyższej polskiej lidze podjął decyzję o zakończeniu kariery. Swoje „pierwsze kroki” na takim szczeblu rozgrywek stawiał w klubie Morze Szczecin. Jego barwy reprezentował przez trzy lata – do 2003 roku. Następnie zasilił szeregi częstochowskiej drużyny, w której również spędził trzy lata. Po tym czasie przeniósł się do Warszawy. Tam jednak nie pozostał na długo, bowiem spędził zaledwie jeden sezon. Kolejno bronił barw Jastrzębskiego Węgla. Po dwóch sezonach, spędzonych w Jastrzębiu-Zdroju zawitał do ówczesnej Delecty Bydgoszcz. Choć nazwa klubu przez te lata ulegała zmianom, Wojciech Jurkiewicz nadal pozostawał w zespole znad Brdy. Środkowy reprezentował jego barwy przez dziewięć lat i po tym czasie postanowił zakończyć swoją siatkarską przygodę. W związku z tym w poniedziałek, 14 maja prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski w obecności prezesa Łuczniczki Bydgoszcz, Piotra Sieńko, spotkał się z Wojtkiem Jurkiewiczem. Prezydent podziękował wówczas za wieloletnią grę w Bydgoszczy, a także za zaangażowanie. Były już zawodnik otrzymał pamiątkową grafikę.

źródło: luczniczkabydgoszcz.pl/informacja własna / fot. Aneta Serafin (VOLLEYWORLD)

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Rozalia Piątkowska

Rozalia Piątkowska

Moją największą pasją jest siatkówka. Zawsze wiernie kibicuję naszej reprezentacji. Lubię oglądać także sporty zimowe, m.in. łyżwiarstwo szybkie. Uwielbiam aktywnie spędzać czas - jeżdżąc na rolkach, bądź na rowerze. Z redakcją jestem związana od marca 2015 roku.