#PlusligoweBatalie: Trzecie z rzędu zwycięstwo stołecznych siatkarzy

Podopieczni trenera Jakuba Bednaruka pokonali olszyńskich akademików. Pojedynek został sfinalizowany w czterech setach. Statuetka dla najlepszego zawodnika meczu trafiła w ręce atakującego ONICO AZS Politechniki Warszawskiej – Michała Filipa.

Premierowa partia była naprawdę wyrównana. Od początku spotkania nieco lepiej spisywali się inżynierowie. Gospodarze bardzo długo utrzymywali się na prowadzeniu. W końcowej części seta olsztynianie zdołali doprowadzić do remisu. Finał inauguracyjnego aktu był niezwykle zacięty. Pierwsza odsłona padła łupem miejscowej drużyny. Drugi akt był rozgrywany pod dyktando warszawskich siatkarzy. Wataha Bednaruka błyskawicznie zbudowała kilkupunktową przewagę, w pełni kontrolowała przebieg boiskowych wydarzeń i wygrała drugą odsłonę. Dzięciominutowa przerwa wybiła gospodarzy z rytmu. W trzecim akcie na boisku dominowali akademicy z Olsztyna. Partia zakończyła się triumfem zespołu prowadzonego przez trenera Andreę Gardinego. Czwarta odsłona miała podobny przebieg do seta otwarcia. W grze na przewagi więcej zimnej krwi zachowała miejscowa ekipa.

ONICO AZS Politechnika Warszawska – Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (25:23, 25:20, 18:25, 28:26)
MVP: Michał Filip

ONICO AZS Politechnika Warszawska: Kowalczyk, Zagumny, Wrona, Samica, Filip, Kwolek, Olenderek (L) oraz Smoliński, Łapszyński, Mikołajczak, Halaba, Firlej, Świrydowicz
Indykpol AZS Olsztyn: Hadrava, Pliński, Zniszczoł, Śliwka, Woicki, Włodarczyk, Żurek (L) oraz Palacios, Kochanowski, Boswinkel

źródło: informacja własna / fot. Kinga Kembrowska (VOLLEYWORLD)