Esl Expository Essay Proofreading Service For Phd Bristol University History Of Art Dissertations 4 Dvd Case Study Interview Casp Literature Review Tool

#PlusligoweBatalie: Tie-break w Częstochowie!

AZS CzęstochowaDrugi mecz 10. kolejki jest już za nami! Jak przebiegało spotkanie AZS Częstochowa – Effector Kielce? Zapraszamy do zapoznania się z relacją.

W pierwszym secie, na pierwszej przerwie technicznej wynik wynosił 8:6 dla gospodarzy. Adrian Buchowski oraz Bartosz Buniak przyczynili się do trzypunktowego prowadzenia ich drużyny (10:7). Kielczanie szybko zaczęli nadrabiać straty, przez co przewaga częstochowian stopniała (10:10). Sławomir Jungiewicz doskonale radził sobie na boisku, dzięki czemu wynik wynosił 13:10. Na drugiej przerwie technicznej zespół Effectora Kielce schodził przy czteropunktowym prowadzeniu. Po kilku udanych akcjach przewaga ta wzrosła do sześciu oczek (23:17). W tym secie kielczanie przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę (25:18).

W drugiej partii prowadzenie objęła drużyna przyjezdnych (4:2). Na pierwszej przerwie technicznej na tablicy widniał wynik 8:5 dla ekipy z Częstochowy. Kielczanie zaczęli nieco się gubić, przez co prowadzenie nadal utrzymywali gospodarze (14:11). Przewaga ta stopniała, gdy zespół Effectora Kielce zaczął skuteczniej grać (14:14). Druga przerwa techniczna należała właśnie do podopiecznych  Dariusza Daszkiewicza (16:15). Bardzo dobra gra środkowego – Mateusza Bieńka przyczyniła się do trzypunktowego prowadzenia (21:18). Końcówka tej partii była bardzo wyrównana (23:22), jednak i tym razem zwyciężyli kielczanie (25:23).

W kolejnej odsłonie na pierwszej przerwie technicznej wynik wynosił 8:4 dla gospodarzy, którzy wkrótce potem zwiększyli swoją przewagę (11:6). Druga przerwa również należała do AZS Częstochowy (16:11). Kielczanie nie mogli nadrobić strat. Doskonała gra częstochowian sprawiła, że prowadzili oni siedmioma oczkami (20:13). Ta partia pada łupem gospodarzy (25:16).

W czwartym secie na pierwszej przerwie technicznej prowadziła AZS Częstochowa (8:5), która następnie miała już tylko jednopunktową przewagę (11:10). Częstochowianie jednak odskoczyli na sześć oczek i na drugiej przerwie technicznej wynik wynosił 16:10. Gospodarze doskonale bronili piłek, atakowali i blokowali. Grali coraz pewniej, na co wskazywał wynik 20:16. Natomiast jeśli chodzi o rywali – nie potrafili oni odnaleźć się w grze. Popełniali zbyt wiele błędów, jednak pomału zaczęli nadrabiać straty (20:22). Mimo starań – Effector Kielce przegrał tego seta 21:25.

Tie-break rozpoczął się prowadzeniem AZS Częstochowy (4:1). Przy zmianie stron przewaga nadal była po stronie częstochowian (8:7). Końcówka tego spotkania była bardzo nerwowa (13:13), bowiem obie drużyny mocno walczyły o wygraną. Ostatecznie udało się to osiągnąć ekipie z Częstochowy, którzy wygrali tie-breaka 17:15 , a w całym meczu 3:2.

AZS Częstochowa – Effector Kielce 2:3 (18:25, 23:25, 25:21, 17:15)

MVP: Rafał Szymura

Składy:
AZS Częstochowa: Szymura, Szalacha, Redwitz, Lipiński, Buniak, Patak, Stańczak (L)
Effector Kielce: Kędzierski, Buchowski, Bieniek, Takvam, Witiuk, Jungiewicz, Sobczak (L)

źródło: informacja własna

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Rozalia Piątkowska

Rozalia Piątkowska

Moją największą pasją jest siatkówka. Zawsze wiernie kibicuję naszej reprezentacji. Lubię oglądać także sporty zimowe, m.in. łyżwiarstwo szybkie. Uwielbiam aktywnie spędzać czas - jeżdżąc na rolkach, bądź na rowerze. Z redakcją jestem związana od marca 2015 roku.

Dodaj komentarz