#PlusligoweBatalie: Tie-break w Częstochowie!

AZS CzęstochowaDrugi mecz 10. kolejki jest już za nami! Jak przebiegało spotkanie AZS Częstochowa – Effector Kielce? Zapraszamy do zapoznania się z relacją.

W pierwszym secie, na pierwszej przerwie technicznej wynik wynosił 8:6 dla gospodarzy. Adrian Buchowski oraz Bartosz Buniak przyczynili się do trzypunktowego prowadzenia ich drużyny (10:7). Kielczanie szybko zaczęli nadrabiać straty, przez co przewaga częstochowian stopniała (10:10). Sławomir Jungiewicz doskonale radził sobie na boisku, dzięki czemu wynik wynosił 13:10. Na drugiej przerwie technicznej zespół Effectora Kielce schodził przy czteropunktowym prowadzeniu. Po kilku udanych akcjach przewaga ta wzrosła do sześciu oczek (23:17). W tym secie kielczanie przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę (25:18).

W drugiej partii prowadzenie objęła drużyna przyjezdnych (4:2). Na pierwszej przerwie technicznej na tablicy widniał wynik 8:5 dla ekipy z Częstochowy. Kielczanie zaczęli nieco się gubić, przez co prowadzenie nadal utrzymywali gospodarze (14:11). Przewaga ta stopniała, gdy zespół Effectora Kielce zaczął skuteczniej grać (14:14). Druga przerwa techniczna należała właśnie do podopiecznych  Dariusza Daszkiewicza (16:15). Bardzo dobra gra środkowego – Mateusza Bieńka przyczyniła się do trzypunktowego prowadzenia (21:18). Końcówka tej partii była bardzo wyrównana (23:22), jednak i tym razem zwyciężyli kielczanie (25:23).

W kolejnej odsłonie na pierwszej przerwie technicznej wynik wynosił 8:4 dla gospodarzy, którzy wkrótce potem zwiększyli swoją przewagę (11:6). Druga przerwa również należała do AZS Częstochowy (16:11). Kielczanie nie mogli nadrobić strat. Doskonała gra częstochowian sprawiła, że prowadzili oni siedmioma oczkami (20:13). Ta partia pada łupem gospodarzy (25:16).

W czwartym secie na pierwszej przerwie technicznej prowadziła AZS Częstochowa (8:5), która następnie miała już tylko jednopunktową przewagę (11:10). Częstochowianie jednak odskoczyli na sześć oczek i na drugiej przerwie technicznej wynik wynosił 16:10. Gospodarze doskonale bronili piłek, atakowali i blokowali. Grali coraz pewniej, na co wskazywał wynik 20:16. Natomiast jeśli chodzi o rywali – nie potrafili oni odnaleźć się w grze. Popełniali zbyt wiele błędów, jednak pomału zaczęli nadrabiać straty (20:22). Mimo starań – Effector Kielce przegrał tego seta 21:25.

Tie-break rozpoczął się prowadzeniem AZS Częstochowy (4:1). Przy zmianie stron przewaga nadal była po stronie częstochowian (8:7). Końcówka tego spotkania była bardzo nerwowa (13:13), bowiem obie drużyny mocno walczyły o wygraną. Ostatecznie udało się to osiągnąć ekipie z Częstochowy, którzy wygrali tie-breaka 17:15 , a w całym meczu 3:2.

AZS Częstochowa – Effector Kielce 2:3 (18:25, 23:25, 25:21, 17:15)

MVP: Rafał Szymura

AZS Częstochowa: Szymura, Szalacha, Redwitz, Lipiński, Buniak, Patak, Stańczak (L)
Effector Kielce: Kędzierski, Buchowski, Bieniek, Takvam, Witiuk, Jungiewicz, Sobczak (L)