#PlusligoweBatalie: Olsztynianie obronili dwa punkty!

W ramach 13. kolejki plusligowych spotkań Indykpol AZS Olsztyn gościł na swoim boisku zespół Lotosu Trefl Gdańsk. Przed tym spotkaniem gospodarze zajmowali 6. pozycję w tabeli, a goście z kolei 8. lokatę. Długi, pięciosetowy pojedynek na swoją korzyść rozstrzygnęli podopieczni Andrei Gardiniego.

Początek meczu zapowiadał wyrównane spotkanie. Jednak dzięki między innymi dobrej zagrywce Jana Hadravy gospodarze wysunęli się na prowadzenie. Olsztynianie dysponowali także skutecznym blokiem. Andrea Anastasi próbował dokonywać jeszcze zmian w swoim zespole, jednakże niewiele one pomogły. Pierwszego seta na swoje konto zapisali akademicy. Drugą partię zdecydowanie lepiej rozpoczęli rozpędzeni gospodarze. Z dobrej strony pokazał się ponownie Aleksander Śliwka. W tym secie element zagrywki miał jeszcze większe znaczenie niż w poprzedniej partii. Olsztynianie rozgromili swoich rywali w tym secie. Początek kolejnej odsłony meczu był zacięty. Przyjezdni wreszcie pokazali, że nie grają blokiem gorzej niż przeciwnicy. W grę podopiecznych Andrei Gardiniego zaczęła się wkradać większa ilość błędów. Tym sposobem goście zdołali przedłużyć swoje szanse na końcowy tryumf w tej batalii. W czwartej partii zawodnicy znad morza poszli za ciosem. Błyskawicznie odskoczyli od rywali i systematycznie zwiększali swoją przewagę. Ten set szybko padł ich łupem. Tie-break lepiej otworzyli przyjezdni. Gospodarze jednak mozolnie odrabiając straty zdołali doprowadzić do remisu. Ostatecznie ze zwycięstwa cieszyli się olsztynianie.

AZS Indykpol Olsztyn – Lotos Trefl Gdańsk 3:2  (25:21; 25:14; 21:25; 13:25; 16:14)

MVP: Jan Hadrava

Indykpol AZS Olsztyn: Hadrava, Pliński, Zniszczoł, Śliwka, Woicki, Włodarczyk, Żurek (libero) oraz Boswinkel, Makowski, Kochanowski, Buchowski, Palacios

LOTOS Trefl Gdańsk: Schulz, Paszycki, Gawryszewski, Mika, Hebda, Masny, Gacek (libero) oraz Stępień, Romać, Pietruczuk, Jakubiszak, Grzyb

źródło: plusliga.pl/ oprac.własne