#PlusligoweBatalie: W meczu na szczycie górą Asseco Resovia Rzeszów!

Dziś prawdziwy pojedynek na szczycie! Mistrzowie Polski, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, podjęli we własnej hali Wicemistrzów Polski – Asseco Resovię Rzeszów. Poniżej możecie sprawdzić, jak przebiegało to spotkanie.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Wiśniewski, Bieniek, Deroo, Tille, Konarski, Toniutti, Zatorski (L)

ASSECO Resovia Rzeszów: Nowakowski, Lemański, Perrin, Rossard, Drzyzga, Schmitt, Wojtaszek (L)

Już na początku spotkania Mistrzowie Polski zaakcentowali swoją silną pozycję w bloku (2:1), zatrzymując na skrzydle Thibault Rossarda. Goście nie pozwolili jednak długo czekać na swoją odpowiedź, a do sukcesu w tym momencie szczególnie przyczyniły się ataki Johna Gordona Perrina (3:7). W tym momencie o pierwszą przerwę poprosił Ferdinando de Giorgi. W dalszej części seta mogliśmy obserwować dużo błędów serwisowych z obu stron, jednakże górą wciąż byli Wicemistrzowie Polski (5:10). Bardzo dobrze w bloku zaprezentował się Piotr Nowakowski, a jego pojedynczy blok na Mateuszu Bieńku Łukasz Kadziewicz określił "blokiem kolejki". Kędzierzynianie szybko zaczęli odrabiać straty (13:14), co zmusiło trenera Kowala do przerwy. Końcówka seta bardzo wyrównana (19:19), ostatecznie jednak lepsi okazali się rzeszowianie. Seta kończy atak Gordona Perrina (23:25).

Początek drugiego seta wyglądał podobnie jak pierwszy (1:1), jednak Mistrzowie Polski szybko zaczęli wyrabiać sobie przewagę (7:3). W związku z tym o przerwę poprosił trener rzeszowian. Dzieki zagrywkom Lemańskiego i atakom Perrina Resovia powoli zaczęła odrabiać straty (11:9). Z dobrej strony pokazał się również Gavin Schmitt. Z przewagi gospodarzy pozostał tylko 1 punkt (13:12). Mistrzowie Polski, głównie dzięki dobrej grze Sama Deroo, powrócili do wyższej przewagi (19:14). Wysoką skuteczność ataku utrzymywał Gordon Perrin. Mocnymi atakami popisał się też Dawid Konarski (23:18). Atak Schopsa w taśmę dał kędzierzynianom piłkę setową. Atak Konarskiego zakończył seta (25:18).

Trzecią partię rozpoczęliśmy od błędu Rossarda (1:0). W zagrywce nie popisał się również Dawid Konarski. Bardzo długie akcje obu stron w początku seta, skutecznym blokiem na Gavinie Schmittcie popisał się Sam Deroo (3:2). W dalszej części wyrównana walka, minimalnie lepsi okazali się jednak kędzierzynianie (9:8). As serwisowy Kevina Tillie powiększył przewagę Mistrzów Polski. Kolejnym blokiem na Schmittcie popisał się Deroo (15:10) – ZAKSA wyraźnie zaznaczyła swoją dominację. Seria błędów serwisowych po obu stronach siatki spowolniła nieco grę. Końcówka seta okazała się pokazem siły kędzierzynian (25:18).

Początek czwartej odsłony był zdecydowanie lepszy w wykonaniu Wicemistrzów Polski (2:5). Kilka punktów udało się ZAKSIE zdobyć po błędach przeciwników – kilkakrotnie pomylił się Gavin Schmitt (5:6). Środkowa część partii bardzo wyrównana, jednak z kilkupunktową przewagą Resovii (9:12). Skutecznie na środku Marcin Możdżonek (10:14). Dobra dyspozycja Wicemitrzów Polski pozwoliła im powiększyć przewagę (13:19) i to właśnie goście triumfowali w tej partii (18:25).

Tie-breaka skutecznie rozpoczął Sam Deroo (1:0). Błąd piłki rzuconej odgwizdany przez sędziego i pomyłka Deroo powiększyły przewagę Resovii (2:4). Wkrótce jednak kędzierzynianom udało się doprowadzić do remisu (4:4). Obie strony walczyły punkt za punkt i remisowy wynik utrzymywał się przez dłuższą część seta. Skuteczny pipe Ivovicia i dobry podwójny blok pozwoliły Resovii na zdobycie dwupunktowej przewagi. Błąd przekroczenia linii serwisowej przez Rossarda i odgwizdanie pomyłki przez sędziego poskutkowały zmniejszeniem tej przewagi (10:11). Dzięki dobrej postawie w ataku Gordona Perrina udało się Resovii powrócić na właściwe tory (10:13). Dobry atak ze środka Marcina Możdżonka dał rzeszowianom piłkę meczową (12:14). KONIEC (13:15)

ZAKSA KĘDZIERZYN – KOŹLE vs ASSECO RESOVIA RZESZÓW 2:3 (23:25, 25:18, 25:18, 18:25, :15)