#PlusligoweBatalie: Cuprum Lubin pokonał GieKSę w tie-breaku!

 

Pojedynek lubińsko-katowicki zakończył się zwycięstwem podopiecznych trenera Gheorghe Cretu. Najbardziej zacięta i emocjonująca była premierowa odsłona, która po długiej grze na przewagi padła łupem drużyny z Katowic. W dwóch kolejnych setach lepiej spisywali się gospodarze wtorkowego spotkania. Jednak siatkarze GieKSy nie odpuścili i skutecznie powalczyli o triumf w czwartym akcie. Piątą partię i cały mecz wygrała miejscowa ekipa. Statuetka MVP trafiła w ręcę atakującego Cuprum Lubin – Łukasza Kaczmarka.

Cuprum Lubin – GKS Katowice 3:2 (33:35, 25:18, 25:20, 21:25, 15:10)
MVP: Łukasz Kaczmarek

Składy:
Cuprum Lubin: Kaczmarek, Pupart, Böhme, Täht, Hain, Łomacz, Rusek (L) oraz Malinowski, Gorzkiewicz, Koumentakis
GKS Katowice: Krulicki, Butryn, Falaschi, Kapelus, Kalembka, Sobański, Stańczak (L) oraz Błoński, Pietraszko, Fijałek, Van Walle, Stelmach

źródło: informacja własna / fot. Anna Skowrońska (VOLLEYWORLD)

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Ewa Cieślar

Ewa Cieślar

Pochodzę z Ustronia, ale aktualnie mieszkam w Krakowie, gdzie studiuję. Moją największą pasją jest sport. Staram się prowadzić aktywny tryb życia. Jestem uzależniona od oglądania sportowych zmagań i kibicowania. Moja miłość do siatkówki trwa już ponad dekadę. Nie mam wątpliwości co do tego, że to właśnie siatkówka jest moją ulubioną dyscypliną sportową. Niestety gram w nią tylko amatorsko. W redakcji VOLLEYWORLD zajmuję się m.in. pisaniem artykułów i rekrutowaniem nowych współpracowników.

Dodaj komentarz