#PlusLiga: PGE Skra Bełchatów pokonuje ZAKSĘ, Asseco Resovia Rzeszów wraca na pozycję lidera – podsumowanie 27. kolejki

Wczoraj zakończyła się 27.kolejka PlusLigi. Rozpoczęliśmy ją w Suwałkach, gdzie gospodarze ulegli w trzech setach drużynie Indykpolu AZS Olsztyn. Stołeczny zespół odniósł kolejne zwycięstwo w tym sezonie i awansował na czwartą pozycję w tabeli. W Lubinie bez zaskoczeń, choć Cuprum walczył dzielnie, a ostatni setów  zakończył się wynikiem 36:38, ostatecznie jednak trzy punktu pojechały do Jastrzębia. Cerrad Enea Czarni Radom nie pokazał w tym sezonie zbyt wiele i tak samo w meczu przeciwko GKS Katowice. Goście odnieśli pewne zwycięstwo.  Duża niespodzianka miała miejsce w Kędzierzynie-Koźlu, gdzie wracająca po wielu problemach Skra Bełchatów pokonała ZAKSĘ. Czyżby nastąpiło przebudzenie? Trefl Gdańsk bez większych problemów pokonał PSG Stal Nysę. W Krakowie to gospodarze okazali się lepsi. Choć zapowiadało się, że LUK Lublin powalczy trochę dłużej, zwłaszcza po bardzo dobrze rozpoczętym trzeciej partii, jednak to Barkom Każany Lwów odbudował przewagę i zamknął ten mecz w trzech setach na swoją korzyść. Asseco Resovia Reszów pokonując zespół z Bielsko-Białej wróciła na pozycję lidera, mając tylko punkt więcej od zajmującej drugie miejsce drużyny Jastrzębskiego Węgla.

BBTS Bielsko-Biała

źródło: informacja własna / fot. Aleksandra Szecówka (VOLLEYWORLD.PL)

Zuzanna Juszczyk

Studentka Dziennikarstwa, która przyjechała do Krakowa spełniać swoje marzenia. Pasjonatka wielu dyscyplin sportowych, a w szczególności siatkówki, która już od wielu lat ma szczególne miejsce w moim sercu. Uwielbiam rozmawiać i poznawać nowych ludzi oraz czerpać z życia pełnymi garściami.