#PlusLiga: Hit w Kędzierzynie i ciekawe starcie w Bełchatowie. Co czeka nas w 6. kolejce PlusLigi?

 

Pięć meczów w jeden wieczór – tak wyglądać będzie siatkarska środa w PlusLidze. Na dzisiaj (7 listopada) zaplanowano większość spotkań 6. kolejki najwyżej klasy rozgrywek. Jedno spotkanie rozegrano awansem 31 października, a jedno odbędzie się jutro, 8 listopada. Co czeka nas w najbliższych meczach? Zapraszamy na krótką zapowiedź.

Spotkanie pomiędzy Treflem Gdańsk, a Indykpolem AZS Olsztyn rozegrano awansem 31 października. Sytuacja ta wynikała z występu olsztynian w rozgrywkach Pucharu CEV. Był to bez wątpienia jeden z najciekawszych meczów obecnego sezonu, gdyż akademicy prowadzili już 2:0, jednak zryw podopiecznych Andrei Anastasiego nie tylko pozwolił im na wyrównanie stanu spotkania, ale również na wygranie całego meczu po rewelacyjnym tie break’u.

31.10 (środa), godz. 18:00 Trefl Gdańsk – Indykpol AZS Olsztyn

Chemik Bydgoszcz po dobrym rozpoczęciu sezonu (zwycięstwo nad PGE Skrą Bełchatów w 1. kolejce i Cuprum Lubin w 2. – przyp. red.), w kolejnych meczach nie mieli już tyle szczęścia, natomiast Cerrad Czarni Radom z meczu na mecz radzą sobie coraz lepiej. W ostatnim spotkaniu radomianie w ładnym stylu pokonali Aluron Virtu Wartę Zawiercie i po pięciu kolejkach zajmują drugie miejsce w tabeli, ustępując jedynie Zaksie Kędzierzyn-Koźle. Nie ulega wątpliwości, że faworytem pojedynku będą właśnie goście, jednak nie zapominajmy, iż Chemik gra u siebie, a jak wiadomo własna hala jest bardzo dużym atutem dla każdego zespołu.

7.11 (środa), godz. 18:00 Chemik Bydgoszcz – Cerrad Czarni Radom

Zajmujący 9. miejsce w tabeli Aluron Virtu Warta Zawiercie podejmie planujący się na 7. pozycji GKS Katowice. Zarówno jedni jak i drudzy mieli dość umiarkowany początek sezonu. Warto jednak wspomnieć, iż katowiczanie mają do rozegrania jeszcze zaległe spotkanie z ONICO Warszawa, które odbędzie się 3 grudnia na warszawskim Torwarze. Jurajscy rycerze to drużyna, dla której własna hala znaczy więcej niż dla niejednej z ekip. Niesamowita atmosfera panująca w Zawierciu powoduje, że żaden rywal nie ma łatwego zadania. Na korzyść podopiecznych Piotra Gruszki przemawia na pewno dłuższy odpoczynek, ostatni mecz grali bowiem 26 października, kiedy to ulegli Cuprum Lubin.   

7.11 (środa), godz. 18:00 Aluron Virtu Warta Zawiercie – GKS Katowice

W 6. kolejce MKS Będzin podejmie w Sosnowcu Cuprum Lubin. Siatkarze z Zagłębia bez wątpienia zostali podbudowani ostatnim swoim spotkanie, zwłaszcza, że zdołali pokonać, bez straty seta, Asseco Resovię Rzeszów. Dla podopiecznych Gido Vermeulena było to pierwsze zwycięstwo w sezonie i obecnie zajmują 12. pozycję w tabeli. Lubinianie znajdują się o miejsce niżej i również mają jedno zwycięstwo na koncie, gdyż w 4. kolejce PlusLigi pokonali GKS Katowice. Bardzo ciężko wskazać faworyta tego spotkania, jednak minimalnie większe szanse mogą mieć będzinianie.

7.11 (środa), godz. 18:00 MKS Będzin – Cuprum Lubin

Jeszcze w ubiegłym sezonie starcie pomiędzy PGE Skrą Bełchatów a Asseco Resovią Rzeszów nazwalibyśmy bez wątpienia hitem kolejki. Przy obecnej dyspozycji zarówno jednej, jak i drugiej drużyny ciężko przewidzieć jak potoczy się to spotkanie. Czy podopieczni Georghe Cretu zdołają przełamać się właśnie na swoim największym rywalu? Czy bełchatowianie skorzystają z atutu własnej hali i po dwóch z rzędu porażkach zdołają wygrać mecz? W tym spotkaniu nie sposób jest wskazać faworyta ani nazwać pojedynku hitem kolejki. Niemniej jednak wiele par oczu skierowanych będzie w stronę bełchatowskiej hali Energia.

7.11 (środa), godz. 18:00 PGE Skra Bełchatów – Asseco Resovia Rzeszów

Niewątpliwym hitem kolejki będzie pojedynek ZAKSY Kędzierzyn-Koźle z Jastrzębskim Węglem. Kędzierzynianie dotychczas wygrali wszystkie swoje spotkania, w pięciu meczach tracąc w sumie tylko dwa sety. Nieco gorzej, ale również bardzo dobrze spisują się podopieczni Ferdinando de Giorgi’ego. Jastrzębianie wygrali 4 na 5 spotkań, jednak ich bilans punktowy i setowy nie jest bardzo imponujący ze względu na dwa tie break’i – z MKS’em Będzin i Aluronem Virtu Wartą Zawiercie. W ostatniej kolejce zarówno jedni jak i drudzy wygrali swoje spotkania. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała Indykpol AZS Olsztyn, a Jastrzębski Węgiel w stosunku 3:1 wygrał z PGE Skrą Bełchatów. Chociaż jedni i drudzy początek sezonu mogą zaliczyć do udanych, to faworytem spotkania są podopieczni Andrei Gardiniego.

7.11 (środa), godz. 20:30 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Jastrzębski Węgiel

Ostatnim meczem 6. kolejki będzie starcie pomiędzy Stocznią Szczecin a ONICO Warszawa. O drużynie ze Szczecina wiele się ostatnio mówi, niewiele jednak pod względem sportowym. Pozasportowe aspekty odłóżmy jednak na bok. Po przerwanym, z powodu awarii prądu, meczu z Treflem Gdańsk i porażce z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, podopieczni Michała Mieszko Gogola nie przegrali ani jednego seta. ONICO Warszawa również radzi sobie bardzo dobrze, zajmując 5. miejsce w tabeli i mając na koncie tylko jedną porażkę. W spotkaniu na pewno nie zabraknie emocji i bez wątpienia można uznać, że będzie to jedno z ciekawszych spotkań kolejki. 

8.11 (czwartek), godz. 20:30, Stocznia Szczecin – ONICO Warszawa

źródło: informacja własna & fot. Daria Jańczyk (VOLLEYWORLD)

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Kinga Kembrowska

Kinga Kembrowska

Na co dzień studiuję prawo i mieszkam w Warszawie, ale gdy tylko mam okazję jeżdżę po całej Polsce (a ostatnio także za granicę) na mecze. Moja miłość do siatkówki za kilka miesięcy osiągnie pełnoletniość - do dziś pamiętam pierwszy obejrzany z tatą mecz. Od kilku lat oglądanie spotkań na żywo jest dla mnie równoznaczne z robieniem zdjęć, bo nie ma nic lepszego od uchwycenia na zdjęciach tych pięknych akcji i emocji zawodników. Pozwala mi to połączyć dwie największe pasje - siatkówkę oraz fotografię. Poza Polakami najbardziej zawsze kibicuję Amerykanom i Kanadyjczykom. W VOLLEYWORLD jestem od samego początku i była to jedna z najlepszych decyzji w moim życiu. Bez tego prawdopodobnie nie przeżyłabym wielu przygód (i mam nadzieję, że wiele jeszcze przede mną) i nie poznałabym wielu niesamowitych osób.