Phd In Biotechnology In Usa With Scholarship Werewolf The Beast Among Us Summary Components To Be Include In A Business Plan Curriculum Vitae Actualizado 2017 Ejemplo And Dey Thesis Statement

#PlusLiga: Cuprum Lubin – podsumowanie sezonu 2019/2020

 

W sezonie 2018/2019 Cuprum Lubin zajęło najgorszą pozycję w historii klubu, czyli jedenastą. Celem zespołu trenera Marcelo Fronckowiaka na najbliższe rozgrywki była więc poprawa tego wyniku. Choć władze klubu utrzymały trzon zespołu i zakontraktowały kilku nowych zawodników, to jednak lubinianie nie spełnili oczekiwań. W przedwcześnie zakończonym sezonie, Miedziowi spadli o jeszcze jedno miejsce w klasyfikacji, plasując się ostatecznie dopiero na dwunastej pozycji. Jak wyglądał miniony sezon w wykonaniu lubinian? Zapraszamy na krótkie podsumowanie.


PRZED SEZONEM

Lubińską drużynę tak samo jak w sezonie 2018/2019 tak i w zakończonych niedawno rozgrywkach, prowadził trener Marcelo Fronckowiak. Oprócz brazylijskiego szkoleniowca, włodarze klubu postanowiły również nie rozstawać się z siedmioma zawodnikami. Kontrakty przedłużono z Jędrzejem Gruszczyńskim, Bartłomiejem Zawalskim, Bartoszem Makosiem, Przemysławem Smolińskim, Maciejem Gorzkiewiczem, Jakubem Ziobrowskim oraz Filipem Biegunem. Do drużyny Miedziowych na sezon 2019/2020 dołączyli także nowi siatkarze, którzy do tej pory nie bronili jeszcze barw lubińskiego klubu. Jako pierwszego pozyskanego siatkarza, Cuprum Lubin ogłosiło Kamila Maruszczyka, który reprezentował barwy pierwszoligowej Gwardii Wrocław i tym samym występy w ekipie z Lubina, były jego debiutem w PlusLidze. Następnie podpisano kontrakt z portugalskim rozgrywającym, Miguelem Tavaresem, który przeniósł się z Rennes Volley 35. Na tym lubiński klub nie zaprzestał zagranicznych transferów, bowiem do drużyny Marcelo Fronckowiaka dołączył brazylijski przyjmujący, Robinson Dvoranen. Z Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle przeniósł się także środkowy Mateusz Sacharewicz. Po dwóch sezonach spędzonych we Włoszech do kraju powrócił młody atakujący, Damian Domagała, który w barwach Cuprum Lubin zadebiutował w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Skład Miedziowych zamknął Bartłomiej Lipiński. Przyjmujący przeniósł się do Lubina z bydgoskiego klubu.

SEZON 2019/2020

Sezon 2019/2020 zespół Cuprum Lubin rozpoczął od dwóch porażek. Na inaugurację rozgrywek po pięciosetowym meczu, musiał uznać wyższość ekipy z Zawiercia. Następnie w trzech setach przegrał z Jastrzębskim Węglem. W trzecim spotkaniu Miedziowi zapisali na swoje konto pierwszą wygraną z mocną drużyną PGE Skry Bełchatów. Po tym zwycięstwie, szczęście lubińskiego zespołu było bardzo zmienne. Miedziowi ponieśli porażkę z mającą wiele problemów Asseco Resovią Rzeszów oraz Cerradem Czarnymi Radom, aby w następnej kolejce pokonać po tie-breaku GKS Katowice. Ekipa z Lubina ponownie spotkała się z zawiercianami, ale i tym razem musiała uznać ich wyższość. W kolejce szóstej i siódmej, podopieczni Marcelo Fronckowiaka nie sprostali Treflowi Gdańsk i klubowi z Olsztyna. Po tym przestoju, drużyna z Dolnego Śląska pokonała w trzech partiach, Ślepsk Malow Suwałki oraz BKS Visłę Bydgoszcz. Od dziesiątej kolejki gra lubińskiej ekipy "zacięła się". Przez trzy kolejne pojedynki, Cuprum nie odniosło zwycięstwa. Na wygraną przyszedł czas ponownie w meczu z beniaminkiem PlusLigi, po tym jednak lubinianie nie powtórzyli swojej dobrej dyspozycji w spotkaniu z PGE Skrą Bełchatów. Udany rewanż zapisali na swoje konto siatkarze Marcelo Fronckowiaka w meczu z Asseco Resovią Rzeszów. Luty Miedziowi rozpoczęli bardzo dobrze, od drugiej już w tym sezonie wygranej nad GKS-em Katowice, jednak zaraz po niej nastąpiła seria czterech porażek z rzędu. W marcu Cuprum Lubin rozegrał dwa mecze i w obu cieszył się z wygranej. W tie-breaku pokonał bydgoszczan, a w ostatnim meczu sezonu w tym samym stosunku setów również MKS Będzin.

CO DALEJ?

W momencie zawieszenia rozgrywek z powodu epidemii COVID-19, Cuprum Lubin do dziesiątej pozycji traciło zaledwie dwa punkty. W ostatnich dwóch kolejkach miało jeszcze szanse na poprawę swojego wyniku końcowego, jednak ostatecznie zdecydowano o przedwczesnym zakończeniu sezonu 2019/2020. Tym samym lubiński zespół pozostał na dwunastej pozycji, która stała się najgorszą w historii klubu z Lubina. Na ten moment wiadomo tylko to, iż w najbliższych rozgrywkach drużynę z Dolnego Śląska wciąż poprowadzi trener Marcelo Fronckowiak. Brazylijski szkoleniowiec poinformował także, że rezygnuje z funkcji asystenta selekcjonera reprezentacji Brazylii. Innych transferowych wiadomości klub z Lubina jak do tej pory nie ogłosił, dlatego wciąż nie wiadomo jak będzie wyglądać zespół Miedziowych w przyszłym sezonie.

źródło: informacje własne
fot. Aleksandra Szecówka (VOLLEYWORLD / Szecówka photography)

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Agnieszka Sikora

Agnieszka Sikora

Zakochana w siatkówce - kibicowanie jest dla mnie jak powietrze, nie potrafię bez tego żyć. Początkująca dziennikarka lubująca się we włoskiej kuchni. Studentka pedagogiki zafascynowana podróżami, marząca o zobaczeniu Hiszpanii i Włoch.