Obcokrajowcy lepsi od Rosjan

flaga-Rosja1Już po raz dziewiąty kibice mieli przyjemność obejrzenia przed telewizorami, na żywo bądź w Internecie spotkania pomiędzy rosyjskimi i światowymi gwiazdami siatkówki, którzy w tym sezonie reprezentują barwy klubów grających w Superlidze.

Wszyscy, którzy interesują się rosyjską siatkówką, zdążyli przyzwyczaić się, że to Rosjanie okazują się lepsi od swoich kolegów, którzy reprezentują barwy innych krajów. W tym roku doszło jednak do sytuacji, kiedy sytuacja była dość zaskakująca.

Pięciosetowy pojedynek trwający prawie trzy godziny – to krótki opis tego, co można jeszcze teraz obejrzeć w wideo na jednej z rosyjskich stron. Patrząc na wynik, można wywnioskować jeszcze jedno – bardzo wyrównane spotkanie. Ekipy, pod wodzą szkoleniowców znanych z ligi, walczyły ze sobą jak równy z równym, jednakże tym razem lepsi okazali się.. obcokrajowcy.

Na boisku można było obejrzeć najbardziej popularnych zawodników światowej siatkówki, takich jak chociażby niemiecki atakujący Georg Grozer, ale także śmietankę rosyjskiej siatkówki, zawodników, którzy zarówno podczas Igrzysk Olimpijskich 2012 w Londynie, jak i podczas polsko – duńskich Mistrzostw Europy w 2013 roku sięgnęli po złote krążki.

I choć dla każdego kibica takie spotkania są swego rodzaju prawdziwym siatkarskim świętem, gdzie walka o każdy ligowy punkt czy punkty zdobyte w europejskich pucharach schodzi na dalszy plan, na trybunach nie zagościło zbyt wielu fanów. Jak informuje oficjalny portal WFW, w hali pojawiło się zaledwie 3000 kibiców.

Gwiazdy Rosji – Gwiazdy Świata 2:3 (24:26, 25:23, 25:22, 21:25, 10:15)

Gwiazdy Rosji: Chtej (1), Tietiuchin (1), Butko, Muserskij (11), Wolwicz (6), Michajłow (8), Obmoczajew (l), Werbow (l), Bragin (l), Makarow (1), Krugłow (11), Grankin (2), Ilnych (14), Apalikow

Gwiazdy Świata: Leon (Kuba, 11), Lee (USA, 10), Grozer (Niemcy, 15), Todorow (Bułgaria, 5), Travica (Włochy), Kamejo (Kuba, 9), Salparow (Bułgaria, l), Zaytsev (Włochy, 13), Marlon (Brazylia), Nilsson (Szwecja, 11), Toniutti (Francja), Andrae (Niemcy, 2), Aleksijev (Bułgaria), Holt (USA)

Źródło: inf. własna / volley.ru

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Agnieszka Kaźmierska

Agnieszka Kaźmierska

Agnieszka - korespondentka z Trójmiasta, a wcześniej z ziemi lubuskiej. Zakochana w siatkówce od przeszło ośmiu lat, a od pięciu w szczęśliwym "związku" z fotografią. Gdy nie piszę newsów, spędzam czas na uczelni, poszerzając swoją wiedzę na temat języków niemieckiego i rosyjskiego. Spotkać mnie można również podczas imprez biegowych i sportowych.